Ахмед Закаєв
Генпрокуратура РФ надіслала Польщі запит щодо видачі Закаєва

Генеральна прокуратура Росії направила Польщі запит про видачу Ахмеда Закаєва. Наглядове відомство має намір залучити громадянина Росії Закаєва до кримінальної відповідальності за здійснення тяжких і особливо тяжких злочинів на території РФ.

“Більшість з інкримінованих Закаєву діянь відносяться до числа тяжких і особливо тяжких злочинів переважно загальнокримінального характеру, які не можна виправдати жодними політичними мотивами. Ці діяння заборонені і мораллю і правом, у тому числі міжнародним, включаючи Міжнародну конвенцію про боротьбу із захопленням заручників (1979)”, – йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті Генпрокуратури.

У тексті також наголошується, що Польща і Росія пов’язані зобов’язаннями з Європейською конвенцією щодо боротьби з тероризмом (1977). Відповідно до неї, під час ухвалення рішення щодо екстрадиції злочинів, пов’язаних з викраденням і захопленням заручників, з насильницьким утримуванням людей, ні в якому разі не можуть бути кваліфіковані як політичні злочини або вчинені з політичних мотивів.

Як повідомлялося, один з лідерів чеченських сепаратистів Ахмед Закаєв має намір відновити польську візу і повернутися до Польщі у вівторок.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.