Газпром
Голова "Газпрому" Олексій Міллер

Російський “Газпромбанк”, що займає третє місце за активами (1,7 трлн руб., або 55 млрд дол.), має намір придбати український “Агрокомбанк”, пише “Комерсант-Україна”.

Придбання установи дозволить “Газпрому” обслуговувати свої і клієнтські платежі в Україну. Експерти вважають, що інтерес до невеликого банку викликано бажанням “Газпромбанку” проводити тільки розрахунково-касові операції.

У “Агрокомбанк” виданню підтвердили факт ведення переговорів. “Продаж банку не пов’язаний з нестачею грошей у акціонерів. Вони просто вирішили залучити стратега”, – повідомив газеті співробітник банку. Високопоставлений менеджер в “Газпромбанку” заявив виданню: “Так, переговори дійсно велися”, при цьому відзначив, що “слабо вірить у те, що операція відбудеться”.

ВАТ «Газпромбанк» – російський комерційний банк, що входить до трійки найбільших банків Росії за всіма основними показниками. Заснований в 1990 р. Штаб-квартира – у Москві. Контроль над банком належить недержавному пенсійному фонду “Газфонд” (50% плюс 1 акція). Російському газовому монополістові ВАТ “Газпром” належить ще 41,73% акцій.

У складі мережі “Газпромбанку” знаходяться п’ять дочірніх і залежних російських фінансових установ. Банк також бере участь в капіталі одного білоруського (“Белгазпромбанк”) і одного вірменської (“Арексімбанка”).

Нагадаємо, цей банк у минулому був акціонером RosUkrEnergo, але в січні 2007 р. продав своїх 50% RUE компанії “Газпром”.

Джерело РБК-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.