Газпром
Газпром намірився на європейські газові компанії

Після поглинання «Нафтогазу Україну» російський «Газпром» не зупиниться, його об’єктами стануть компанії інших європейських країн.

Про це в прес-центрі «Главкому» сказав директор енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар.

За його словами, коли російська сторона доб’ється поглинання «Нафтогазу», наступними стануть компанії Польщі, Словаччини, Румунії та Угорщини.

«Ще до поглинання «Нафтогазу» «Газпром» вже по суті розгорнув кампанію з субординованого польської компанії у відповідність з інтересами «Газпрому», – зазначив експерт.

«Апетит приходить під час їжі. У даному випадку це повинно стати певним уроком і запобіжником для української сторони», – додав він.

Крім того, за словами Гончара, і європейські експерти вважають, що Україна має обмежений суверенітет над своєю газотранспортною системою, що, до речі, показали події газової кризи в 2006-2009 рр..

«У даному випадку ми можемо констатувати, що по суті «Нафтогаз» знаходиться в режимі зовнішнього управління з боку «Газпрому» навіть без ідеї злиття, поглинання, створення спільного підприємства або міжнародного консорціуму», – сказав експерт, додавши при цьому, що де-факто це вже так.

Як повідомляв NM, поглинання «Газпромом» компанії «Нафтогаз України» є лише одним з етапів досягнення Росією своєї основної мети – контроль всіх ключових секторів Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.