Вікіпедіа
Французька і фінська Вікіпедії відсвяткували ювілей

Відразу два мовних розділи Вікіпедії протягом минулого тижня відсвяткували появу ювілейних статей: фінська Вікіпедія, у якій з’явилася 250-тисячна стаття, та французька Вікіпедія, кількість статей в якій перевищила мільйон.

Започаткована в березні 2001 року франкомовна версія онлайн-енциклопедії Вікіпедії є третьою в світі після англомовної (в даний час 3,4 мільйона статей) та німецькомовної (1,1 млн.) Наступними версіями, що досягнуть мільйона статей, найімовірніше будуть Вікіпедії італійською і польською мовами, повідомляє прес-служба вільної енциклопедії.

Існує 273 мовних розділи Вікіпедії, серед яких український посідає 16-е місце, маючи більше 230 тисяч статей. З дня створення україномовного розділу Вікіпедії у січні 2004 року до нього вже внесено більше 5 мільйонів модифікацій змісту. Лише за останній місяць україномовну Вікіпедію редагувало близько 1500 зареєстрованих учасників і кілька тисяч анонімних осіб. Протягом серпня щодня в українському розділі створювалося в середньому 176 нових статей.

Українські вікінавти мають всі підстави сподіватися, що за кілька місяців український мовний розділ наздожене фінський та увійде до 15 найбільших у світі. Для щоденного відслідковування цих перегонів вікінавт Бровар створив у Вікіпедії спеціальну сторінку, відзначає прес-служба.

Вікіпедія – це вільна онлайнова енциклопедія, в якій редагувати та створювати статті може кожен. Водночас це один з десяти найпопулярніших сайтів в Україні та світі, а також найпопулярніший у світі сайт без реклами. Успіх цього амбіційного проекту заснований на добровільній участі користувачів Інтернету, котрі жертвують для проекту свій час та знання.

Comments

 1. Формат порталу NewsMarket не дозволив редактору вставити увесь прес-реліз, тому спробую доповнити, сподіваючись що коментар залишиться.

  Ось http://uk.wikipedia.org/wiki/Користувач:Бровар/Перегони сторінка, на якій відслідковуються наші перегони з фінами

  Принципи наповнення

  Основні принципи Вікіпедії прості: енциклопедичність матеріалу, неупередженість змісту (або нейтральна точка зору), публікація матеріалів лише на умовах вільних ліцензій, етична поведінка у відношенні до інших учасників і намагання знаходити консенсус.

  Як покращити Вікіпедію

  Вікіпедія не гарантує достовірності інформації, тому опубліковане в ній повинне завжди розглядатися з критичної точки зору. Помилки та неточності дійсно можуть бути в деяких статтях, особливо якщо опублікована інформація не містить посилання на джерела. Через свою популярність, на цю енциклопедію також поширюються акти вандалізму, з якими ведеться щоденна боротьба учасників.

  Невпинне поглиблення і уточнення Вікіпедії залежить від участі всіх. Запрошуються всі бажаючі поділитися своїми знаннями, єдиною вимогою є дотримання основних принципів, які вікладені тут: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:П'ять_основ . Щоб поліпшити Вікіпедію просто натисніть кнопку “Редагувати” у верхній частині статті. ?

  Фінансування

  Хоча сайт wikipedia.org став одним з найбільш відвідуваних у світі, він організований некомерційною організацією «Фонд Вікімедіа» і заснований на нетипових принципах. Вікіпедія, а також її братні проекти (Вікісловник, Вікіджерела, Віківерситет, Вікіпідручник, ВікіНовини) підтримується виключно на пожертви з боку благодійних фондів і інших користувачів, а також спонсорство. Це дозволяє забезпечити вільний від реклами доступ до знань. Відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні є організація «Вікімедіа Україна». Пожертви приймаються через електронну платіжну систему Webmoney (гаманець U384541770638) або на банківський рахунок організації: http://ua.wikimedia.org/wiki/Пожертви

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.