Париж, мітинг, Саркозі
У Парижі заступилися за циган

Багатотисячні демонстрації охопили Париж на вихідні. Французькі профспілки починають новий тиждень протестів проти політики президента республіки Ніколя Саркозі.

Центральна тема – виселення циган, однак у минулому місяці це рішення французького керівництва розбурхало всю Європу, хоча подібні депортації проводилися і до того. Маніфестанти називають політику Парижа відверто расистського.

«Я дуже рада, що нас підтримують і французи, і всі інші, тому що це ненормально, коли людей от так виселяють і переслідують. Це расизм, сьогодні він повернувся, в 2010 році з ним все ще не покінчено, – відзначає учасниця акції.

На думку учасників, прихована мета Ніколя Саркозі – відволікти увагу суспільства від хворобливої реформи пенсійної системи. Парламент почне розглядати цей проект у вівторок, і саме на цей день заплановано пік страйків і маніфестацій французьких профспілок.

«Ми повинні зрозуміти нарешті, що Франція – це не тільки мсьє Саркозі, який діє зараз самовільно, це ще і парламент, суди, є ще Європейський суд з прав людини. Питання про законність виселення циган ще далеко не закритий».

У той же час опитування показують, що більше половини корінних французів не мають нічого проти депортації циган.

Їх набагато більше хвилюють економічні аспекти діяльності правого уряду, який послідовно бореться з багатьма пільгами, встановленими при соціалістах у 80-х роках.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.