Вів'єн Редінг
Вів'єн Редінг має докази про Францію

Депортація східноєвропейських циган з Франції проходила з порушеннями законодавства. “Солідні докази” цього має в своєму розпорядженні віце-президент Єврокомісії Вів’єн Редінг.

Про це вона заявила на закритій нараді в Європарламенті, а її слова стали відомі пресі завдяки іншим учасникам заходу.

Зі свого боку Редінг пообіцяла журналістам, що питання про можливу передачу справи про висилку циган до Європейського суду буде розглянуто “дуже скоро”.

Раніше країни ЄС на чолі з головуючою Бельгією доручили Єврокомісії перевірити законність дій французької влади відносно циган, громадян Румунії та Болгарії. Зокрема, мова може йти про порушення Парижем директив ЄС про вільне переміщення громадян і недискримінації.

Відносини між Францією та Єврокомісією значно загострилися після того, як Редінг порівняла дії французької влади з практикою етнічних чисток під час Другої світової війни. Правда, потім вона висловила жаль, а сьогодні, схоже, шкодує вже про принесених вибаченнях.

“Ви знаєте, якщо політик-чоловік стукне кулаком по столу, це сприймається як по-справжньому мужній крок. Якщо ж це робить жінка-політик, то вона ніби як істеричка. Невипадково тому нам належить поговорити про проблему рівності статей в Європі”, – резюмувала комісар Редінг.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.