Fitch Ratings
Fitch Ratings

Fitch Ratings присвоїло рейтинги “B” п’ятирічним єврооблігаціям України обсягом $500 млн і десятирічним єврооблігаціям обсягом $1,5 млрд. Рейтинги знаходяться на одному рівні з довгостроковим рейтингом дефолта емітента (“РДЕ”) України в іноземній валюті “B” з “Стабільним” прогнозом.

Про це йдеться в повідомленні Fitch Ratings.

“Проведені два випуски єврооблігацій є поверненням України на міжнародні ринки капіталу, вперше з 2007 р., і вказують на продовження стабілізації економічного і фінансового середовища, а також на поліпшення гнучкості суверенного емітента в плані залучення фінансування після періоду серйозного і тривалого стресу”, – йдеться в повідомленні Fitch.

Проте Fitch вважає, що на короткострокову перспективу зберігаються суттєві ризики, пов’язані з як і раніше складною ситуацією в банківській системі, високим рівнем загального зовнішнього боргу і необхідністю пролонгації боргових зобов’язань, а також з великим дефіцитом бюджету і потребами держави у фінансуванні. Триваліший період послідовного проведення політики відповідно до програми, узгодженої з МВФ, дав би більше упевненості в середньострокових перспективах.

Нагадаємо, Україна 16 вересня здійснила випуск облігацій зовнішньої державної позики на $2 млрд.

“Вчора на виконання закону України про державний бюджет на 2010 р. Україна здійснила випуск облігацій зовнішньої державної позики на строк 5 років – 500 млн дол., та 10 років – $1,5 млрд. за відсотковою ставкою 6,875 – для п’ятирічних та 7,775 – для десятирічних інструментів”, – зазначив прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Він додав, що цей випуск облігацій зовнішнього державного займу став першим успішним розміщенням єврооблігацій України, починаючи з 2007 р.

“Здійснений випуск облігацій є безпрецедентним за всю історію зовнішніх запозичень незалежної України як за обсягом, так і за кількістю інструментів та поданих заявок – понад 300. Крім того, обсяг книги заявок, іншими словами попит, яка була відкрита 16 вересня 2010 р. – став рекордним для випуску українських євробондів, а саме більше ніж $6,2 млрд, що у три рази більше, ніж заявки”, – наголосив глава уряду.

Він додав, що випуск єврооблігацій 2010 р. став підтвердженням повернення України на ринки єврооблігацій. Про це йдеться у постанові Кабміну № 856 від 17 вересня 2010 р.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.