корабель
Фінляндія порахувала вартість підйому "Фрау Марія"

Фінляндія оцінила проект підйому з дна Балтики шхуни «Фрау Марія», яка затонула в 1771 році, у 80 млн євро.

Про це повідомив президент фонду «Спасіння національних культурно-історичних цінностей» Артем Тарасов. Тарасов приймає участь в проекті з російської сторони.

Шхуна «Фрау Марія» перевозила картини та інші цінності для поповнення колекції Зимового палацу, замовлені імператрицею Катериною II майстрам із Голландії. Судно також належало голландцям. У жовтні 1771 «Фрау Марія» потрапила в шторм в територіальних водах Швеції (нині – Фінляндії) і затонув. На підняття вантажу і судна можуть претендувати чотири країни – Швеція, Нідерланди, Фінляндія і Росія.

Половина з розрахованих 80 млн євро піде на консервацію корабля і створення музею «Фрау Марія». Новий поетапний план з підйому судна передбачає, що «Фрау Марія» опиниться на суші до 2017 року, хоча раніше говорилося, що це може відбутися вже в 2010 році.

У трюмі судна на глибині 41 метр знаходяться куплені на аукціоні в Амстердамі картини голландських художників, а також фарфор і предмети декоративно-прикладного мистецтва з бронзи і дорогоцінних металів. Спираючись на архівні дані, фахівці припускають, що картини були запаковані не в ящики, а в свинцеві колби і залиті воском, що дозволяє сподіватися на значне збереження полотен.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.