Fannie Mae і Freddie Mac
Fannie і Freddie обійдуться США у $53 мільярдів

Утримання найбільших у США іпотечних агентств Fannie Mae і Freddie Mac обійдеться Вашингтону в $53 млрд в найближчі 10 років.

У той же час американська влада може заощадити на компаніях близько $44 млрд до 2020р. До такого висновку прийшли фахівці Бюджетного управління конгресу США на основі різних систем аналізу поточної ситуації в компаніях.

У своєму дослідженні експерти управління використовували різні методи оцінки, засновані на трьох основних компонентах, включаючи справедливу вартість Fannie Mae і Freddie Mac, а також можливий обсяг витрат на фінансове оздоровлення компаній. При цьому, у випадку одного з найбільш несприятливих результатів, в 2010-2011 фінансовому році, який почнеться 1 жовтня 2010р., утримання іпотечних гігантів обійдеться Вашингтону в $14 млрд.

Fannie Mae і її “близнюк” Freddie Mac відіграють ключову роль у системі житлового фінансування США. У сумі дві цих компанії тримають або гарантують близько половини всіх іпотечних кредитів у США вартістю в $5,5 трлн Fannie і Freddie напевно збанкрутували б під час іпотечного та фінансової кризи в США, якщо б не масована грошова підтримка з боку держави восени 2008р.

Міністерство фінансів США оголосило про націоналізацію Fannie Mae і Freddie Mac, які до цього користувалися статусом “підприємств, спонсорованих урядом” (GSE). Тодішній глава американського Мінфіну Генрі Полсон пояснив це нелегке для федеральної влади рішення тим, що “Fannie Mae і Freddie Mac настільки великі і переплетені зі всією фінансовою системою країни, що їх крах приведе до колосальних потрясінь на національному та міжнародному ринках”.

Американській владі відомо, що діюча система житлового іпотечного фінансування США не витримала випробування кризою, тому з Вашингтона регулярно надходять пропозиції про реформування Fannie Mae і Freddie Mac.

На початку року голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке заявив про можливу приватизацію двох іпотечних “колосів”, а пізніше міністр фінансів Тімоті Гайтнер дав зрозуміти, що Fannie і Freddie більше не повернуться до докризового статусу “підприємств, які підтримуються державою”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.