ЕТА
ЕТА обезброєна

Останній теракт із смертельним результатом був здійснений ЕТА на території Іспанії 30 липня минулого року. Тоді двоє поліцейських загинули на Майорці під час вибуху замінованої машини перед комісаріатом поліції.

Те що з тих пір терактів, організованих баскськими сепаратистами, в Іспанії не було, фахівці пов’язують в першу чергу з успішними діями поліції. І саме це, на їхню думку, одна з головних причин, що змусили ЕТА оголосити про припинення збройних нападів, в рамках боротьби за незалежність Країни Басків.

Насправді з 2008 року щонайменше 7 командирів бойовиків ЕТА, 5 військових і 2 політичних керівників терористів були арештовані. У французькій Нормандії був схоплений Ібон Гогеаскоечеа – глава воєнізованого крила ЕТА, розшукувався з 1997 року.

Франція перестала бути “землею обітованою” для баскських бойовиків, після того як 17 березня від їхніх рук недалеко від Парижа під час рутинної перевірки документів загинув французький жандарм. До цього терористи з іспанської Країни басків дотримувалися табу на збройні зіткнення з французькою поліцією.

Після того, як Франція відкрила полювання на бойовиків ЕТА, вони спробували перевести свою базу на територію Португалії. Але тут їх також чекав провал. Співпраця іспанських, французьких і португальських правоохоронних органів дозволило 5 лютого ліквідувати недалеко від Лісабона склад терористів, у котрому було заховано півтори тонни вибухівки.

Автор ідеї перенести управління операціями ЕТА в Португалію, останній “генерал” баскських терористів Мікель Каррера Саробі також потрапив у сіті, розставлені французькою поліцією. Разом з ним було затримано ще двох активістів ЕТА. Після його арешту 20 травня цього року недалеко від Байона у французькій Країні басків, терористична організація опинилася обезголовлена.

На арешти керівників ЕТА наклалися внутрішні суперечності.
Так цілий ряд колишніх ватажків ЕТА, що відбувають ув’язнення в тюрмі Нанкларес де Ока, відкрито виступили з критикою стратегії терору. Серед них колишній третій номер у керівництві ЕТА, командир сумно відомого загону Мадрид Урушуолло Сістіага і командував бойовиками Кармен Гісасола.

І нарешті бойова організація ЕТА зіткнулася з помітним ослабленням підтримки з боку свого політичного крила. У Батасуни стає все більше послідовників ідеї досягнення цілей виключно політичним шляхом. Ця партія, заборонена в 2003 році, збирається взяти участь у найближчих муніципальних виборах.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.