Вайра Віке-Фрайберг
Вайра Віке-Фрайберг

Екс-президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга висловила жаль, що президентом України не стала жінка та побажала Юлії Тимошенко успіху у майбутньому.

Про це вона заявила сьогодні у Києві під час зустрічі з головою партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко, повідомляє прес-служба БЮТ.

«Дуже жаль, що Україна втратила шанс отримати президента-жінку. Але я бажаю Вам сили, наснаги та успіху у майбутньому», – сказала вона.

Юлія Тимошенко подякувала своїй співрозмовниці за підтримку та наголосила:

«Раніше в нашій державі була і криза, і політична боротьба, але одне залишалося незмінним – свобода примножувалася».

За її словами, в Україні відбувається ерозія демократії та поступове відновлення авторитарної системи правління. Тимошенко зазначила, що про це свідчить  систематичне порушення Конституції та законів  президентом Януковичем і підвладним йому урядом, нехтування  правами і свободами людей, залякування та репресії влади проти опозиції, підпорядкування правосуддя та судової системи адміністрації президента, цензура, побиття та зникнення журналістів.

«Зараз порушуються права, свободи і надії українців. Це небезпечно не лише для України, це може бути небезпечно і для ЄС», – сказала Юлія Тимошенко.

У свою чергу Вайра Віке-Фрейберга наголосила, що європейські політики уважно слідкують за розвитком ситуації  в Україні та висловила занепокоєння останніми подіями в нашій державі.

«Україна дуже важлива для Європи. Ми переживаємо за Україну», – сказала вона.

Юлія Тимошенко підкреслила, що події в Україні завжди були знаковими.

«Коли наша держава починає регресувати, це впливає на життя усього пострадянського регіону. Українці відчувають відповідальність за це, але тут і Європа повинна бути  разом з нами», – сказала вона.

Також Юлія Тимошенко та Вайра Віке-Фрейберга обговорили рекомендації щодо бачення майбутнього ЄС, викладеного у доповіді «Проект Європи 2030», підготовленої «групою мудреців», віце-президентом якої є Вайра Віке-Фрейберга.

Comments

  1. Слава Богу, что в Украине к власти пришли нормальные люди. А бывшему Призеденту латвии нужно переживать за собственно саму Латвию, которая в настоящее время мягко говоря в ПОЛНОМ дерьме. А за Краину пускай переживают Украинци. А Юлькина Батьковшина в закавказье в Урарту ТУ-ТУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.