Валентин Наливайченко
Наливайченко заявляє про агресію збоку СБУ

Наливайченко просить припинити агресію СБУ. «Влада має негайно зупинити акти агресії проти українських істориків, які відкривають українцям правду про минуле», – так Валентин Наливайченко прокоментував останні події навколо діяльності Меморіалу «Тюрма на Лонцького» та його співробітників, повідомляє прес-служба екс-начальника СБУ.

Він переконаний, що парламент повинен зажадати від СБУ звіту у цій справі та провести на базі Комітету з питань національної безпеки і оборони відкриті громадські слухання, які дали б оцінку згаданим подіям.

«Немає виправдання злочинам проти людяності та репресіям, і українське законодавство чітко визначає, що такі злочини не можуть бути віднесені до державної таємниці», – наголосив Наливайченко.

«Ми сприятимемо правовому захисту громадян, які через свої переконання стали жертвами переслідувань», – цитує екс-главу Служби безпеки прес-служба.

Крім того, Наливайченко додав, що дуже важливо, аби роботу з донесення історичної правди до українців було продовжено.

Як відомо, за попереднього керівництва СБУ розсекретила всі справи з 1917 по 1991 рік, що стосувались злочинів проти людини, які були у розпорядженні СБУ, а до того – КГБ. Також було відкрито у кожній області інформаційно-довідкові зали з комп’ютерами, де всі ці розсекречені документи переводились у цифровий формат і ставали доступні громадськості.

Меморіал «Тюрма на Лонцького» було також відкрито в рамках робіт, спрямованих на відродження національної пам’яті, які проводила свого часу СБУ. Ця тюрма, в якій створено музей, стала символом свавілля тоталітарних режимів та незламності українського визвольного руху.

Comments

  1. Хорошковський піариться на викритті дрібних корупційних схем, нащо їм – хортам СБУ займатися відновленням історичної справедливості. Такого Яник і його криша не замовляли. )

  2. Та я теж вважаю, що історичні документи не можуть містити гриф “таємно”. Тим більше, якщо їм вже 50 і більше років. Крім того, це документи створені спецслужбою неіснуючої тепер держави про утиски і порушення прав громадян. Так шо СБУ робить велику дурницю – потім сама за це поплатиться!!!

  3. при діючій владі до державної таємниці з політичних мотивів може бути віднесено будь-що, кого зараз зупитить законодавство?

  4. Та навіщо їм звітувати владі? Вони ж і так виконують замовлення злочинної влади..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.