Швеція, прапор
У Щвеції не сумніваються у перемозі правоцентристів на чолі з діючим прем'єр-міністром Фредріком Рейнфельдом Щ

Менше доби залишається до відкриття виборчих дільниць у Швеції. У неділю тут пройдуть вибори до парламенту країни.

Мало хто сумнівається в перемозі правоцентристів на чолі з діючим прем’єр-міністром Фредріком Рейнфельдом. Його уряду вдалося зберегти знамениту “шведську соціальну модель”, якою так пишається країна.

Четирехпартійний альянс Рейнфілда пропонує знизити податок на прибуток за рахунок скорочення соцпрограм. Він закликає союзників не спочивати на лаврах, тому що багато виборців зроблять свій вибір в останню хвилину.

Головного суперника правоцентристів – соціал-демократів очолює Мона Салін, яка могла б стати першою жінкою-прем’єром Швеції. Її партія пропонує збільшити витрати на школи, лікарні і турботу про літніх людей – за рахунок збільшення податків на великі доходи.

Сенсацією виборів може стати проходження до парламенту анти-іммігрантської партії шведських демократів Джимі Акессона. Її рейтинг дорівнює приблизно чотирьом відсоткам – це бар’єр, який необхідно подолати, щоб потрапити в 349-місцевий парламент. Якщо ультраправим це вдасться – це серйозно ускладнить коаліційні переговори: обидві найбільших партії вже відмовилися співпрацювати з ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.