Росія ЄС
Хто кому потрібніший?

НАТО посилено працює над новою стратегією, вступ Росії до СОТ вже не за горами, і ЄС має скласти собі чітке уявлення про те, як він ставиться до “Партнерства для модернізації” з Росією і “Східного партнерства” з Україною і іншими, менш великими сусідами.

“Чи відповідають наші уявлення про Росію реальності?” стане одним з центральних питань цієї осені, вважає оглядач газети Die Welt Герхард Гнаук.

Якщо послухати захисників більш тісної співпраці з Росією, виникає відчуття, що ми маємо справу з економічною державою майбутнього, що з німецької точки зору є практично ідеальним партнером, відзначає автор. На його думку, у Німеччини існує відчуття двох комплексів, що обґрунтовують цю позицію: відчуття провини і відповідальності за Другу світову війну і співчуття з приводу “краху імперії”.

Водночас існує парадокс: чому “захисники Росії” відчувають постімперську травму Москви більше, ніж біль тих держав, які сьогодні несуть тягар радянського імперіалізму, будучи його жертвами?

“Залишається загадкою, чому ця відповідальність відчувається особливо по відношенню до Росії, а не до інших, постраждалих від війни республік України і Білорусі”, – відзначає автор у статті “Європі не потрібна Росія”.

Звертається увага на те, що торгові зовнішньоекономічні стосунки Німеччини з Чехією є значно розвиненішими ніж з Росією. І якщо виключити газ і нафту можна сказати, що істотної німецько-російської торгівлі немає.

Німеччина, за його словами, проводить на Сході Європи не політику, яку можна назвати “Russia first”, а політику “Russia only”. При цьому Росія потребує Євросоюзу набагато більше, ніж навпаки. Це дає Європі можливість впливати на неї. Можилво, не на внутрішньополітичний розвиток країни – змінити мислення політичної еліти Росії здається неможливим, але хоча б у тих напрямках, де дії Москви зачіпають сусідні держави і де європейці можуть чітко сказати, що така поведінка є неприпустима. Автор зокрема наводить приклад Грузії.

Сила для цього є, а от чи буде політична воля невідомо.

Відзначимо, нещодавно міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, російська сторона отримала від НАТО офіційне запрошення на саміт Північноатлантичного Союзу, який пройде в листопаді в Лісабоні.

За матеріалами Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.