Олег Кулініч
Кулініч відповів Бродському

У Держкомземі здивовані поведінкою Бродського і заявляють, що це саме його відомство не хоче співпрацювати з ними.

Про це повідомляє прес-служба Держкомзему:

Держкомзем вважає, що під приводом здійснення дерегуляції бізнесу при виконанні землевпорядних і землеоціночних робіт та спекулюючи на необхідності постійного спрощення механізмів дозвільного характеру у земельній галузі керівництво Держкомпідприємництва створює передумови до втрати державою контролю в сфері земельних відносин, унеможливлення гарантування прав громадян на землю, як це передбачено статтею 14 Конституції України.

На виконання означеного доручення Прем’єр-міністра, Держкомзем близько десяти разів інформував Держкомпідприємництво, що всі (окрім дозволу на зняття родючого шару ґрунту) документи, які стосуються земельних відносин, не є документами дозвільного характеру оскільки мають проміжний та узгоджувальний характер та не надають суб’єкту господарювання будь-якого права на здійснення господарської діяльності. А всі види ліцензованих робіт із землеустрою та землеоцінки відповідають функціональним видам відповідної документації, визначених прямими нормами законів.

Слід також відзначити, що Президентом України Віктором Януковичем у поданому до Верховної Ради проекті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності» № 6696 передбачено ліцензування робіт із землеустрою, землеоціночних робіт.

Водночас, не бажаючи загострювати міжвідомчі відносини та сподіваючись на конструктивну співпрацю Держкомзем погодився зменшити кількість видів робіт, що підпадають під сферу ліцензування з 30 до 10, шляхом їх функціонального об’єднання. Хоча саме Держкомпідприємництво тривалий період часу активно демонструвало не бажання такої співпраці.

Свідченням упередженої позиції Держкомпідприємництва є, зокрема, одне із звернень його керівництва до Держкомзему (лист № 9646 від 28.07.2010) з вимогою скорочення кількості “ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом”. Нормами чинного законодавства означені послуги взагалі не відносяться до компетенції Держкомзему.

Окрім того, Держкомзему з боку Держкомпідприємництва було відмовлено у наданні бланків ліцензій єдиного державного зразка на підставі начебто відсутності пропозицій з боку Держкомзему щодо змін до ліцензійних умов (лист № 8707 від 09.07.2010). Зокрема, у Листі було зазначено вимогу “терміново подати на погодження до Держкомпідприємництва проект відповідних змін до ліцензійних умов. Після чого вам буде видано необхідну кількість бланків ліцензій єдиного зразка”.

Водночас чинним законодавством передбачено єдину підставу для передачі бланків ліцензій – своєчасне звітування про витрачання раніше отриманих бланків та подання відомостей до реєстру, що було виконано Держкомземом. Саме зазначене блокування видачі бланків ліцензій тривалий період часу паралізовувало права суб’єктів господарювання на здійснення ними підприємницької діяльності з виконання землевпорядних і землеоціночних робіт.

У той же час Держкомзем неодноразово звертався до Держкомпідприємництва з пропозицією врегулювання проблемних (на думку відомства Михайла Бродського) питань. Натомість відповіді на свої звернення Держкомзем не отримав.

Таким чином, Держкомзем вважає заяви Голови Держкомпідприємництва такими, що провокують посилення напруження у суспільстві, дискредитують кроки виконавчої влади з наведення порядку у сфері земельних відносин та створюють передумови для подальшого існування тіньових схем на ринку землі”.

Як повідомлялося, глава Держкомпідприємництва має намір вимагати звільнення з посади начальника Держкомзему Олега Кулініча на зустрічі з президентом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.