вибачення, квіти
Чоловіки вибачаються рідше, бо не знають чим завинили

Жінки набагато частіше, ніж чоловіки, просять пробачення за скоєне. Але це не означає, що чоловіки не здатні вибачатися за свої провини. Справа в тому, що чоловіки набагато рідше усвідомлюють, що їхні дії могли когось образити, ніж жінки.

Такими є результати дослідження канадських вчених.

Якщо порівняти кількість принесених чоловіками і жінками вибачень за визнані нанесені образи, в результаті виявляється, що різниці між ними немає.

«Чоловіки не вибачаються не тому, що не хочуть здатися слабкими, або бояться відповідальності. Просто вони не бачать, що зробили щось, за що треба попросити прощення. Жінки ж, навпаки, дуже часто вважають, що завинили », – розповідають автори дослідження.

Вони провели ряд експериментів, в яких досліджували, чи існує різниця в тому, як ставляться до вибачень представники різної статі.

У результаті виявилося, що жінки дійсно більш часто й охоче просять вибачення, і визнають, що образили кого-то. Чоловіки ж рідше сприймають свої дії, як несправедливі і, відповідно, рідше приносять свої вибачення. Однак як чоловіки, так і жінки, вибачаються за 81% визнаних ними скоєних проступків.

Розуміння того, що чоловіки і жінка по-різному дивляться на ситуації, може примирити дві статі в спірних ситуаціях.

«Замість того, щоб вважати, що ваш партнер здатний прочитати, що у вас на думці і серці, вам слід поспілкуватися з ним і висловити свої міркування, для того, щоб ви зрозуміли один одного і прийшли до консенсусу», – радять дослідники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.