час, годинник
Чим вище ви живете тим швидше старієте

Найточніший годинник у світі достовірно довів: час і справді відносний і чим вище над рівнем моря ви живете, тим швидше старієте.

Такими є результати експерименту вчених.

Для його проведення вчені скористалися атомним годинником, які відстають максимум на секунду за 3,7 млрд років (що приблизно відповідає всьому періоду існування життя на Землі), пояснює журналіст Стів Коннор.

Джеймс Чін-Вен Чоу і його колеги з Національного інституту стандартів і технологій США (Боулдер, штат Колорадо), спостерігаючи за двома годинниками, різниця у висоті яких над рівнем моря складала всього лише один фут, виявили: чим вище, тим швидше йде час.

Як пояснив Чоу, атомні годинники демонструють вплив гравітації: чим ближче до поверхні планети, тим повільніше плине час. На кожен фут вище рівня моря чоловік, який прожив 79 років, буде старіти приблизно на 90 мільярдних долі секунди швидше, сказав Чоу. Результати експерименту опубліковані в журналі Science.

За допомогою атомного годинника вчені також підтвердили “парадокс близнят” – уявний експеримент Ейнштейна, який говорить, що близнюк, який здійснює космічну подорож, буде старіти повільніше від свого брата, що залишився на Землі. Коли був зімітований ефект космічної подорожі, атомний годинник почав йти повільніше, як і говорить теорія відносності.

Піднявшись по сходах всього на одну сходинку, ти будеш старіти швидше, пояснює Маркус Чоун, автор науково-популярного бестселера “Нам треба поговорити про Кельвіна”.

“Експеримент показав: хочете пожити подовше, купіть одноповерховий будиночок”, – порадив Чоун.

За матеріалами Independent

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.