Чехія
Чехія готова інвестувати в Україну

Україна, а зокрема Львівщина є цікавим об’єктом для чеських інвестицій.

Про це, під час спільної прес-конференції з представниками Чеської торгово-промислової палати, заявив голова Львівської ОДА Василь Горбаль. У прес-конференції також взяли участь гетьман краю Височіна Їржі Бєгоунек, президент торгової палати краю Височіна Томаш Прхал, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Василь Горбаль наголосив, що сьогодні українська влада вживає усіх необхідних заходів для того, щоб покращити інвестиційну привабливість усіх регіонів нашої держави.

«Вчора, під головуванням Президента, відбулось чергове засідання Комітету з економічних реформ. Під час засідання було обговорене питання дерегуляції бізнесу. Є очікування, що до кінця року, всі завдання, які поставив Президент стосовно цього питання, будуть виконані. Будуть значно покращені умови для ведення бізнесу, максимально усунуті перешкоди по його відкриттю в нашій країні», – наголосив голова Львівської ОДА.

За його словами, будуть максимально спрощені дозвільні процедури, в тому числі в будівництві. Василь Горбаль нагадав, що для того, щоб почати будівництво, необхідно більше 400 діб витратити на збір дозвільної документації.

«Вчора керівник профільного міністерства доповів, що вже розроблений відповідний механізм щодо спрощення отримання дозвільної документації. Тобто, цей процес буде спрощений до 75 днів. При цьому, Президент поставив завдання скоротити процедуру отримання до 60 днів. Також буде низка інновацій стосовно лінії Міністерства охорони здоров’я. Всі зміни, які відбуваються в Україні будуть сприяти залученню інвестицій. Впевнений, що чеський інвестор достойно це оцінить. В Україні будуть створені реальні умови для відкриття нового бізнесу. Для розміщення чеського бізнесу є реальні переваги, оскільки Чехія є повноправним членом Європейського Союзу. Крім того, ми всі знаємо порядність чеського бізнесу», – наголосив Василь Горбаль.

Він також висловив сподівання, що товарообіг між Львівською областю і Чехією буде поступово збільшуватись.

«Товарообіг менше $50 млн. – цього недостатньо з огляду на потенціал нашого краю, адже структура нашого експорту достатньо цікава», – підкреслив голова Львівської ОДА.

Своєю чергою, гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек наголосив, що співпраця між обома регіонами держав буде покращена.

«Співпраця Львівщини з Височіною буде активнішою, буде поглиблюватись. Височіна проявляє величезну цікавість до України і, зокрема, до Львівської області. Україна є давнім партнером Чехії. Відповідно, товарообіг між державами буде збільшуватись», – зазначив він.

Президент торгової палати Височіни Томаш Прхал додав, що західні області України представляють великий інтерес для чеських інвесторів.

«Поглиблення нашої співпраці буде однозначно вигідним для наших регіонів», – заявив він.

Довідка:

Обсяг чеських інвестицій в економіку Львівської області становить $8,5 млн. або 0,7% від загального обсягу інвестицій в область.

За участю чеського капіталу в області створено 49 підприємств.

В основному кошти чеських інвесторів вкладались у невеликі підприємства у різних галузях економіки, зокрема виробництві товарів народного вжитку, меблів, столярних виробів, сантехнічних виробів, хлібопекарських виробів, торгівлі, наданні транспортних послуг.

У січні-липні 2010  року зовнішньоторговельний оборот Львівщини з  Чеською Республікою склав $47,3млн. (139,1% до відповідного періоду 2009 року) при експорті $12,6 млн. (202,9% до січня – липня 2009 року), та імпорті – $34,7 млн. (124,7 % до 7 місяців минулого року). При цьому сформувалося від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі області з Чехією розміром $22,1 млн.

Основними статтями експорту до Чехії за цей період були: електричні машини та устаткування (45,3% в структурі експорту до ЧР); жири та олії тваринного або рослинного походження (24,5%); готові харчові продукти (7,2%); деревина та вироби з деревини (6,1%); папір та картон (5% ); текстиль та вироби з текстилю (4,2%), основному – одяг трикотажний і текстильний.

Найбільш рейтинговими статтями імпорту з Чехії у січні – липні ц.р. були: полімерні матеріали, пластмаси (57,4% в структурі імпорту з ЧР); недорогоцінні метали та вироби з них  (8,3%), в основному – вироби з чорних металів; живі тварини (8,2%); продукція хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості (7,4%); механічне обладнання, машини та механізми, електричне обладнання та його частини (7,2%), переважно – електричні машини та устаткування; текстиль та вироби з текстилю (3,7%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.