туберкульоз
Британські медики стверджують, що здійснили прорив у діагностиці туберкульозу

Фахівці одного з підрозділів Національної системи охорони здоров’я Великобританії заявили, що розробили революційний метод діагностики туберкульозу.

За словами вчених, новий метод дозволяє всього за годину визначити, чи хвора людина на туберкульоз. Також новий метод дозволить розпізнавати всі штами мікробактерій, що дозволить скоротити захворюваність на туберкульоз в усьому світі.

Наразі в медицині практикується стандартний метод діагностування туберкульозу, який полягає в аналізі слизу з легенів пацієнта, після чого знайдені в ньому мікобактерії вирощуються і вивчаються в лабораторних умовах. Головним же недоліком цієї методики є надмірна тривалість процесу: за вісім тижнів, які можуть бути необхідними для повного аналізу, пацієнт може заразити десятки людей.

Принцип нового способу діагностування полягає в тому, що аналізу піддається певний відрізок ДНК, який, на думку вчених, є у всіх видів мікобактерій. Після чого цей зразок нуклеїнової кислоти піддається полімеразній ланцюговій реакції, що дозволяє добитися значного збільшення малих концентрацій певних фрагментів ДНК в пробі.

“Результати тестування показали, що наш метод не менш точний, ніж стандартний лабораторний, – стверджує один з розробників нової методики Кат Арнольд. – Та все ж у деяких аспектах наш тест потребує вдосконалення”.

Фахівці стверджують, що ці та інші інноваційні методики можуть зробити революцію в діагностуванні і лікуванні туберкульозу.

За підрахунками ВООЗ, приблизно третина населення планети є переносником мікобактерій, проте лише 5-10% інфікованих хворіють на туберкульоз.

Останнім часом у розвинених країнах спостерігається тривожний сплеск випадків захворювання на туберкульоз, а також мутації бактерій в більш стійкі до ліків штами.

Нагадаємо, 30 червня Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект, який передбачає створення реєстру українців, хворих на туберкульоз.

Джерело Кореспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.