Японія, самогубство, вікно
Світ бореться з самогубством 10 вересня

У п’ятницю, 10 вересня, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться Всесвітній день запобігання самогубствам.

За даними організації, щороку майже 900 тисяч людей у світі накладають на себе руки.

Близько 30% всіх самогубств у світі припадає на Китай. Там самогубства складають 3,6% від загальної кількості смертей.

Офіційна статистика суїциду значно відрізняється від реальної (за різними оцінками в 2-4 рази), оскільки в неї потрапляють тільки випадки з летальним результатом. Варто зазначити, ніким не фіксуються випадки невдалих спроб відходу з життя, кількість яких у 7-10 разів більша, ніж закінчених самогубств.

ВООЗ поділяє всі країни за показником самогубств на три групи: низький рівень (до 10 осіб на рік на 100 тисяч населення) – Греція, Італія, Гватемала, Філіппіни, Албанія, Домініканська Республіка, Єгипет, середній рівень (від 10 до 20 осіб на 100 тисяч населення) – Австралія, США, Канада; високий і дуже високий рівень суїциду (понад 20 осіб на 100 тисяч населення) – Латвія, Литва, Угорщина.

Кількість самогубств серед жінок у 4 рази менша, ніж серед чоловіків. Однак, з іншого боку, перші намагаються накласти на себе руки в 4 рази частіше, ніж другі.

Як повідомляють у ВООЗ, основні причини самогубств – це бідність, безробіття, страх перед покаранням, душевні хвороби, домашні клопоти, пристрасті, однотонність життя і важкі захворювання.

Всесвітня організація охорони здоров’я спільно зі своїм партнером, Міжнародною асоціацією щодо запобігання самогубств, закликають держави забезпечувати належне лікування та догляд за своїми громадянами, які намагаються або намагалися накласти на себе руки, а також більш виважено висвітлювати такі випадки в засобах масової інформації.

Як повідомляють експерти, більшість людей, що намагаються накласти на себе руки, не мають твердого бажання померти.

Оскільки більшість самогубців заздалегідь сповіщають про свої наміри, до цього потрібно підходити дуже серйозно.

Нагадаємо, 2 вересня Держкомстат оприлюднив дані про суїциди в Україні. За даними відомства, в останні роки з життям з власної ініціативи прощаються близько 20 осіб на кожні 100 тисяч населення. Також повідомлялося, що в Україні самогубства відбуваються рідше, ніж у Росії.

Також відзначимо, нещодавно Японія порахувала збитки, які країна зазнала минулого року через самогубців і депресію серед громадян. Їх кількість склала $32 мільярди.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.