Анатолій Гриценко
Гриценко: закон про мови

Закон «Про мови» – удар по єдності українського суспільства, який може суттєвим чином негативно вплинути на перспективу України як держави.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, коментуючи законопроект Єфремова, Симоненка та Гриневецького №1015-3 від 7 вересня 2010 року, повідомляє прес-служба нардепа.

Перебуваючи в Івано-Франківську, він зауважив, що владі не можна свої провали в економіці прикривати іншими конфліктами.

«Мовне питання сьогодні взагалі не на часі», – переконаний лідер «Громадянської позиції».

На його переконання запропонований законопроект вбиває мотивацію вивчати українську мову, культуру та історію.

«Коли студент може обирати мову навчання, вгадайте яку обере людина з Донецька, Луганська, Криму тощо. Якщо раніше студенти розуміли, що для того, аби отримати гідну освіту їм потрібно знати українську мову, після прийняття такого законопроекту цього вже не буде», – вважає Гриценко.

Народний депутат закликав замислитися, скільки з 200 тисяч студентів, які закінчують українські ВНЗ кожного року, будуть навчатися російською.

«Зараз є люди похилого віку, які не хочуть вивчати українську мову, бо психологічно ще живуть у Радянському Союзі. Після прийняття даного законопроекту до них приєднається інший прошарок – російськомовної, спрямованої на Росію молоді», – наголосив лідер «Громадянської позиції».

На його думку, сьогодні такий законопроект не можна розглядати у парламенті. Гриценко повідомив, що не голосуватиме за даний проект закону, а також готовий об’єднувати зусилля з будь-якими політичними силами, що стоять на цій самій позиції. Лідер «Громадянської позиції» впевнений, що з мовного питання мають сказати своє слово не лише політики, а й суспільство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.