Дмитро Медведєв, Олександр Лукашенко
Білорусь нагодує Росію мукою і крупами

Цьогорічний урожай зерна дозволить Білорусі не тільки забезпечити себе, а й допомогти сусідам, заявив президент Олександр Лукашенко.

За його словами, зараз головне не упустити момент і розширити зону експорту продовольства.

“Валовий збір зернових і зернобобових культур склав 7,1 мільйон тонн. Ми отримали такий урожай, що дозволить нагодувати себе і навіть допомогти сусідам. На прохання Росії наша республіка продасть їй кілька десятків тисяч тонн насіння, частина борошна і круп”, – сказав Лукашенко на республіканському фестивалі-ярмарку трудівників села “Дожинки”.

Він відзначив, що через несприятливі погодні умови хлібороби не добрали більше 2 мільйонів тонн злаків.

“Незважаючи ні на що, і в складній ситуації ми вийшли з неї більш успішно, ніж багато інших країн”, – сказав Президент Білорусі.

За його словами, сьогодні ні на один товар попит не зростає так, як на продукти харчування.

“А білоруська продукція затребувана, вона конкурентоспроможна за ціною і якістю, зараз головне для нас – не упустити момент, – продовжив Лукашенко. – З урахуванням нинішньої кон’юнктури необхідно спрацювати з максимальною економічною ефективністю, розширити біографію експорту сільгосппродукції”.

Президент Білорусі поставив завдання в наступному році зібрати урожай не менше 10 мільйонів тонн зерна. Він також заявив про необхідність в найближчі роки збільшити експорт сільгосппродукції як мінімум удвічі, а в 2015 році вийти на рівень 7-10 мільярдів доларів.

За словами Лукашенка, держава направило на реалізацію Програми відродження села більше $40 мільярдів. При цьому “село дало певний ефект”.

“Сьогодні вже ні в кого язик не повернеться сказати, що гроші, що виділяються на сільське господарство, закопуються в землю”, – зазначив глава республіки.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.