Газпром
Газпром домовився з Китаєм

“Газпром” і Китайська національна нафтогазова корпорація (CNPC) підписали в понеділок документ під назвою “Розширені основні умови поставок природного газу з Росії в Китай”.

Документ підписаний за підсумками переговорів президента Росії Дмитра Медведєва і голови КНР Ху Цзіньтао.

Як говориться в прес-релізі “Газпрому“, в документі зафіксовані ключові комерційні параметри майбутніх поставок російського природного газу на ринок КНР: обсяг і терміни початку експорту, рівень “бери або плати“, період нарощування поставок, рівень гарантованих платежів. Документ носить юридично зобов’язуючий характер.

Підписання експортного контракту очікується в середині 2011 року. Початок поставок заплановано на кінець 2015 року. Згідно з досягнутими домовленостями термін дії контракту складе 30 років, обсяги поставки – 30 мільярдів кубометрів на рік.

Таким чином, резюмував міністр енергетики Росії Сергій Шматко, сторони узгодили всі умови поставок за винятком ціни.

Крім того, глава “Газпрому” Олексій Міллер і президент CNPC Цзян Цземінь підписали протокол за результатами спільно виконаного двома компаніями техніко-економічного аналізу проектів газопереробки і газохіміі. У документі розглянуті варіанти створення на території Росії газохімічні виробництв, пов’язаних з організацією експорту природного газу з Росії в Китай.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.