Lehman Brothers
Lehman Brothers продає мистецтво

Інвестиційний банк Lehman Brothers, з банкрутства якого в 2008 році фактично почалася світова фінансова та економічна криза, виставив на продаж частину своєї колекції витворів мистецтва.

Торги, що пройшли в суботу в аукціонному будинку Sotheby’s в Нью-Йорку, принесли фінансовому гігантові порядку, що розорився $12,3 мільйона. Ці гроші, як обіцяють власники банку, підуть на сплату частини величезних боргів компанії.

У ході торгів було побито 17 власних рекордів вартості робіт різних майстрів. Зокрема, більш ніж за один мільйон доларів була придбана картина сучасної американської художниці Джулі Мерету. Серед інших лотів, які увійшли до десятки найдорожчих лотів аукціону – полотна німецьких художників Герхарда Ріхтера і Нео Рауха. Разом з тим, роботи одного з найбільш високооплачуваних нині живих художників Деміена Херста, які фахівці Sotheby’s планували продати дорожче за все, так і не знайшли свого покупця.

Крах банку Lehman Brothers, який володів активами на суму $639 мільярдів, вважається першим поштовхом, який зумовив початок світової фінансової кризи. Керівники компанії вважають, що банкрутства можна було б уникнути, якби уряд США надав банку допомогу на зразок тієї підтримки, яку воно надавало іншим компаніям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.