Микола Азаров
Азаров обіцяє двомовність

Зареєстрований у Раді законопроект “Про мови в Україні”, згідно з яким державною мовою є українська, але також гарантується вільне використання інших мов, має бути прийнятий, оскільки він ліквідовує факти дискримінації насамперед – російськомовного населення.

Про це прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив в ході VI Українського муніципального форуму в Ялті.

“Тим більше, такі завдання були поставлені ще в передвиборній програмі президента України Віктора Януковича”, – наголосив глава уряду.

Нагадаємо, днями нардепи, “регіонал” Олександр Єфремов і Сергій Гриневецький з Блоку Литвина зареєстрували в парламенті законопроект, що суттєво розширює сфери вживання мов регіональних меншин в Україні, особливо російської.

Зокрема, документ передбачає гарантії вільного вживання російської мови практично в усіх сферах життя, серед яких освіта, діловодство, реклама тощо.

Також документом пропонується на законодавчому рівні визнати двомовність в Україні й те, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Єфремов переконаний, що законопроект про мови нікого в Україні не ущемляє.

Пізніше народний депутат від “Нашої України – Народної самооборони”, лідер партії “За Україну” В’ячеслав Кириленко спрогнозував масові акції протесту при розгляді парламентом нової редакції закону “Про мови в Україні”.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.