Микола Азаров
Азаров передбачає Україні тяжеі роки

Економіка України, підірвана світовою кризою, зможе повністю відновитися не раніше, ніж через “два-три” року, заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров на нараді з керівництвом Криму.

“Два-три роки ситуація в країні буде важкою. Ми досить відверто повинні про це говорити. Чому вона буде важкою? У першу чергу тому, що ми ще не вийшли з кризи, ми не вийшли на докризовий рівень виробництва”, – сказав глава уряду.

За словами Азарова, країна в даний час виробляє менше, ніж у 2007 році, а її витрати при цьому зросли в півтора рази.

Влада хоче стимулювати розвиток економіки зниженням податків. Верховна Рада на цьому тижні з ініціативи уряду скасувала рішення про прийняття у першому читанні нового Податкового кодексу і повернув його на доопрацювання. Кабмін планує схвалити новий варіант кодексу і передати на розгляд законодавців на наступному тижні.

В останні тижні ситуація в економіці ускладнилася поверненням інфляції після чотирьох місяців падіння споживчих цін.

Прем’єр назвав причинами зростання цін на низку продуктів харчування, зокрема картоплю та гречку, споживчий ажіотаж кінця серпня-початку вересня, нерозвинену ринкову інфраструктуру і невміння влади оперативно реагувати на цінові сплески, запропонувавши створити державні і регіональні резерви продовольства.

Держкомстат не повідомив про зростання споживчих цін у першій декаді вересня, але в серпні вони виросли на 1,2% (зазвичай у цей період спостерігається дефляція). При цьому за вісім місяців з початку року інфляція склала 4,3% порівнянні з 8,2% за січень-серпень 2009 року.

У кризовому 2009 році падіння орієнтованої на експорт чорних металів і зерна української економіки склало 15,1% в порівнянні зі зростанням на 2,1 відсотка в 2008 році. У 2010 році уряд очікує зростання економіки на 3,7%, а в 2011 році – на 4,5%. За оцінкою Нацбанку, за сім місяців 2010 року ВВП країни виріс на близько 5%.

Джерело Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.