Микола Азаров
Азаров подав в суд США, щоб дослідити діяльність Тимошенко

Уряд України 17 вересня подав позов до федерального суду у Портленді (Орегон) проти американської компанії Olden Group, LLC.

Про це повідомляє компанія Trout Cacheris PLLC.

Повдіомляється, що Olden Group, LLC. була частиною міжнародної змови, пов’язаної з шахрайським продажем вакцин та інших лікарських препаратів.

“Цей перший судовий позов, поданий у рамках всеосяжного розслідування з боротьби з корупцією, розпочатого за розпорядженням Кабінету міністрів України у травні 2010 року”, – говориться в прес-релізі компанії Trout Cacheris.

Уряд України уклав угоду з Trout Cacheris, PLLC (Вашингтон, США) про оцінку фінансово-економічної діяльності органів влади за період з 2008 року до першого кварталу 2010 року, коли уряд України очолювала Юлія Тимошенко.

Trout Cacheris залучила до аудиту відоме у світі агентство розслідувань Kroll, Inc. і міжнародну юридичну фірму Akin Gump Strauss Hauer & Feld, LLP.

Як зазначається у прес-релізі, позов подано в рамках розслідування діяльності держпідприємства “Укрвакцина”, яке відповідає за закупівлю і зберігання лікарських засобів та предметів медичного призначення для Міністерства охорони здоров’я. Позов спрямований у рамках Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (“RICO”).

У позові затверджується, що з 2008 до 2009 рік Olden Group, яка належить офшорним компаніям із Белізу й розташована в південній частині Тихого океану острова Ніуе, відіграла ключову роль у змові з метою незаконного завищення ціни мільйонів доз вакцини, що закупалися для української системи охорони здоров’я.

Відповідно до позову, Olden Group та інші учасники змови використовували офшорні підставні фірми для відмивання грошових надходжень від схеми через банки у Латвії, США та інших країнах. Через схему, як передбачається, за декілька років пройшло понад $50 млн платежів “Укрвакцини” й Кабінету міністрів України.

“Керівництво у Києві має намір викрити корупцію, неважливо, куди може привести її слід. Цей випадок – тільки перша публічна акція, розпочата за межами України як результат великого антикорупційного розслідування уряду, але, швидше за все, не остання”, – наводиться у прес-релізі коментар адвоката Akin Gump Strauss Hauer and Feld Марка Макдугалла (Mark MacDougall).

На думку Плато Кечеріса (Plato Cacheris) з Trout Cacheris, подаючи позов до американського суду, уряд України вважає, що в цій юрисдикції справа в ньому буде розслідувана прозоро й забезпечить найкращі перспективи для повернення коштів.

У вересні 2009 року Кабмін Тимошенко дозволив “Укрвакцині” залучити кредит під держгарантії на суму до EUR800 млн для реалізації інвестиційного проекту з проектування й будівництва лікувально-профілактичних установ, фельдшерсько-акушерських пунктів і сільських амбулаторій і оснащення їх медичним та іншим обладнанням. Передбачалося, що постачальниками виступлять маловідомі Pacific New Technologies corp. (Канада) та Midwest New Technologies, Inc, (США).

Партія регіонів восени 2009 року обвинувачувала уряд Тимошенко в непрозорості таких закупівель, підозрюючи наявність у них корупції.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.