театр царя Ірода
Реставрацією ложі займеться музей Ізраїлю в Єрусалимі

На околицях Єрусалиму на території фортеці Іродіон археологи виявили ложу особистого театру царя Ірода. Розкопки очолював професор Ехуд Нетцер під егідою Єврейського університету при Єрусалимському інституті археології.

Ложа розміром 7 метрів у довжину, 8 в ширину і 6 у висоту займає центральне місце серед всіх приміщень у  верхній частині театру. З неї за дією на сцені спостерігав сам цар і його наближені.

Царська ложа прикрашена настінними фресками, виконаними в стилі, не притаманному архітектурі Ізраїлю, але відомому в Римі і Кампанії. За припущенням вчених, декоративні елементи виконані майстрами з Римської імперії, можливо – присланими Марком Агріппою, який відвідав Юду через рік після знайомства з Іродом на острові Лесбос.

На стінах театру виявлені фрески – імітації вікон з намальованими відкритими ставнями. З псевдовікон відкривається вид на панораму Нілу, зображені корабель з піднятими вітрилами, фігури людей і тварин, дерева. Найбільше ці елементи декору нагадують фрески Імператорської вілли в Помпеях.

Театр був виявлений у 2008-2009 роках недалеко від Мавзолею Ірода, відкритого в 2007 році. Очевидно, театр використовувався менше десяти років. Незадовго до смерті Ірода він був навмисно зруйнований.

Реставрацією ложі займеться музей Ізраїлю в Єрусалимі. Театр буде частково реконструйований, після чого до нього пустять відвідувачів.

Нагадаємо, в 2007 році в передмісті Єрусалима на місці майбутнього будівництва група археологів виявила каменоломню, де в кінці I століття до нашої ери, тобто за часів Ірода Великого, добувався вапняк.

Джерело Кореспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.