Коран
Пастор Джонс таки спалить Коран

Пастор однієї з євангелічних церков в американському штаті Флорида Террі Джонс,який раніше заявив про те, що збирається публічно спалити Коран у зв’язку з річницею терактів 11 вересня 2001 року, не має наміру відмовлятися від своїх планів, не дивлячись на різку критику з боку адміністрації Барака Обами, військових і релігійних лідерів.

Як заявив Джонс на прес-конференції в середу, його церква отримала не тільки негативні, але і позитивні відгуки в зв’язку зі своїм наміром.

При цьому пастор підкреслив, що ще раз обміркує ситуацію – у зв’язку із заявою командувача силами НАТО в Афганістані Девіда Петреуса, який зазначив, що спалювання священної для мусульман книги піддасть військовослужбовців США в Афганістані ще більшим загрозам.

У Кабулі релігійні лідери і жителі міста гнівно сприйняли намір американського пастора спалити священну книгу мусульман 11 вересня.

Мусульмани вважають своїм обов’язком відреагувати на подібні заяви. У столиці Афганістану вже була демонстрація, неважко собі уявити розмах антиамериканських виступів, якщо акція зі спалення Корану відбудеться.

“Борг всіх мусульман відреагувати належним чином. Їм нічого не залишиться робити, якщо їх священна книга Коран буде публічно віддана вогню. Якщо це все-таки трапиться, думаю, що першою і найголовнішою реакцією будуть вбивства американців в різних районах світу”.

Жителі Кабула пророкують важкі наслідки в разі спалення Корану в США.

“Якщо це станеться, в Афганістані настане хаос. Ми ж мусульмани, як же ми можемо не виступити на захист Корану”.

У Джакарті, столиці Індонезії – найбільшої мусульманської країні світу – вже пройшла демонстрація протесту. Маніфестанти вимагали від влади США не допустити спалення священної книги мусульман.

За матеріалами Радіо Свобода, Euronews

Comments

  1. Там, где жгут книги, жгут в итоге и людей

    Вспомним времена нацистов Германии:
    «”Там, где жгут книги, жгут в итоге и людей”, – отметил задолго до того, как его книги были сожжены нацистами, немецкий писатель Генрих Гейне. Его пророчество подтвердилось. Большинство авторов того времени, чьи книги были публично сожжены, подвергались преследованиям, были вынуждены спасаться в эмиграции, некоторые были уничтожены физически. Философ и публицист Теодор Лессинг был застрелен в эмиграции вскоре после того, как в Германии сгорели на площадях его книги. Пацифист и лауреат Нобелевской премии мира, публицист Карл фон Осецкий был замучен в концентрационном лагере».
    Рафис Кашапов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.