фауна, тварини
Європа втратить 50% тварин до 2050 року

Майже 50% біологічних видів живих істот в Європі знаходяться під загрозою зникнення до 2050 року.

Такі дані містяться в доповіді щодо зміни природоохоронного законодавства ЄС, який схвалений напередодні депутатами Європарламенту на пленарній сесії в Страсбурзі.

За даними автора документа, депутата від Європейської народної партії (ЄНП) Естер Де Ланге, масштаби скорочення біологічного різноманіття на даний момент «знаходяться на критичному рівні».

Так, в доповіді наголошується, що через 40 років в Європі можуть зникнути 42% ссавців, 43% птахів, 30% земноводних, 45% рептилій і 52% прісноводних риб.

Де Ланге підкреслила, що збереження біорізноманіття важливо не тільки з точки зору екології, але і з економічних позицій.

«Зникнення біологічних видів призводить до перебоїв з постачаннями енергії, продовольства, деревини, медикаментів, знижує рекреаційний потенціал регіонів і перешкоджає боротьбі зі зміною клімату», – зазначила депутат.

Відповідно до її доповіді, щорічні втрати світової економіки в результаті цього складають в даний час близько 50 млрд євро.

«До 2050 року ця цифра може досягти 14 трлн євро», – йдеться в документі.

Пакет запропонованих Де Ланге змін до природоохоронного законодавства ЄС, по суті, зводиться до вироблення уніфікованої процедури впровадження програм зі збереження біорізноманіття.

«Природоохоронні директиви, що приймаються зараз європейськими інститутами, носять узагальнений характер, і держави змушені витрачати багато часу, щоб ввести їх в дію», – наголошується в доповіді.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.