священник педофіл
У Бельгії церковно-педофільний скандал

Сексуальні знущання над дітьми священиків у Бельгії стали причиною 13 самогубств і 6 спроб самогубства.

Це найважче із звинувачень, що містяться в доповіді комісії створеної для розслідування випадків педофілії в бельгійській католицькій церкві.

Комісія зібрала свідчення 475 жертв насильства. Більшість випадків датуються періодом 1960 і 1980 роком.

“У той час як в Нідерландах більшість сексуальних злочинів відбувалися в пансіонах, у нас у Фландрії ми зіткнулися з такими ж діями священиків, які нерідко були друзями родини”, – заявив голова комісії.

Ці звинувачення були озвучені на наступний день після рішення бельгійського суду, який визнав незаконними обшуки, проведені в червні у церковних приміщеннях, в тому числі і в резиденції глави бельгійської католицької церкві. Документи вилучені у примаса Бельгії кардинала Годфріда Данеелса повинні бути йому повернені. Сам він у зв’язку з похилим віком пішов у відставку в січні цього року.

Обшук, проведений у крипті кафедрального собору в Малині, де не було знайдено жодного документа, викликав протест з боку Ватикану.

Також дії поліції призвели до припинення розслідування, яке вела комісія, на чолі
з дитячим психіатром Петером Адріанессенсом.

У четвер суд вирішив, що поліція діяла незаконно, і вилучені документи не можуть бути використані для висунення офіційних звинувачень. У понеділок представники католицької церкви в Бельгії мають намір оголосити про те, в якій формі буде продовжуватися діяльність комісії.

Багато священиків, підозрювані в розпусних діях вже померли. У квітні цього року 73-річний єпископ Брюгге Роже Вангелуве пішов у відставку після того, як стало відомо, що понад двадцять років тому у нього був сексуальний зв’язок з його малолітнім племінником.

На цьому тижні колишній примас Бельгії Годфрід Даннеелс покаявся, заявивши, що йому слід було наполягти на відставці Вангелуве набагато раніше.

Як повідомляв NM, у Бельгії спеціальна комісія, підтримана католицькою церквою, оприлюднила доповідь, в якій розкриті сотні випадків сексуального насильства над дітьми.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.