Гроші
Французькі банки заплатять штраф 385 млн. євро

Французьке антимонопольне відомство оштрафувало 11 банків на 385 млн євро за порушення антимонопольного законодавства. Як наголошується в поширеному сьогодні повідомленні регулятора, фінансові організації узгодили між собою комісії, які вони брали за обробку банківських чеків.

До списку порушників потрапили і такі відомі банки, як Banque de France, BNP Paribas, Confederation Nationale du Credit Mutuel, Credit Agricole, HSBC і Societe Generale. На офіційному сайті відомства наголошується, що при переході на електронну обробку чеків кредитні організації встановили один тариф в 4,3 євроцента.

Цей тариф діяв у період з січня 2002 р. по липень 2007 р. Крім того, перераховані вище банки встановили один загальний міжбанківський тариф на два аналогічні сервіси. Цей тариф стягується до цих пір.

Для п’яти банків (Credit Agricole, le Credit Mutuel, La Poste, les Caisses d’Epargne і BNP Paribas) штраф склав суму збитку клієнтів плюс 10%. Решта банків були оштрафовані на суму збитку плюс 20%, оскільки в 2000 р. вони вже притягувалися за порушення антимонопольного законодавства, підкреслюється в офіційному повідомленні регулятора.

Як відомо, 3 серпня цього року управління з фінансового регулювання і нагляду Великобританії (FSA) оштрафувало кредитну організацію Royal Bank of Scotland (RBS) на 5,6 млн фунтів стерлінгів (6,7 млн євро) за недотримання приписів, спрямованих на запобігання видачі кредитів особам, які знаходяться в урядових “чорних списках”.

Згідно з постановою британського фінансового регулятора, RBS не проводив належну перевірку своїх клієнтів і їх фінансових транзакцій протягом 2008 р. Це, у свою чергу, вилилося в “неприйнятний ризик того, що RBS міг сприяти фінансовим транзакціями, спрямованим на фінансування об’єктів, на які накладено санкції, і терористичних організацій “.

Також 17 серпня 2010 року було оголошено про те, що британський банк Barclays виплатить США штраф у розмірі $298 млн за здійснення незаконних фінансових операцій з низкою країн, зокрема, з Кубою, Іраном, Лівією, Суданом та Бірмі.

Barclays Plc. – одна з найбільших у Великобританії фінансових і банківських груп з широким представництвом в Європі, США та Азії. Операції групи здійснюються через дочірній Barclays Bank Plc. Історія розвитку Barclays налічує більше 300 років (банк існує з 1690 р.). Офіс компанії знаходиться в Лондоні.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.