Гори Таджикістану
Гори Таджикістану

“Рятувальна операція на Памірі завершилась. У результаті операції знайшли тіло українського альпініста, який зник 31 липня поточного року”, – про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.
Він нагадав, що раніше знайшли двох українських альпіністів із цієї групи. Один з них знаходиться в лікарні, другий залишився в горах, щоб сприяти рятувальній операції.

Українські дипломати вирішують питання доставки на батьківщину тіла загиблого і перевезення інших альпіністів.

Нагадаємо, українські альпіністи Олександр Ващенко і Олексій Никоненко опинилися без зв`язку в ущелині Девлохан на Памірі на висоті 4600 м. Інструктор альпіністів, майстер спорту України Олег Монсар 31 липня зірвався на перевалі Південний Деволхан. Разом з ним впали супутниковий телефон і дві мотузки. Група шукала свого керівника, поки були продукти, але не знайшла.

7 серпня в місці злиття річок Киргизоб і Гармо вони зустріли групу з супутниковим телефоном і сповістили про трагедію. Група не могла залишити телефон, але зв`язалася з Міжнародним альпіністським табором під піком Корженевської і з Душанбе й повідомила точне місцезнаходження альпіністів. Ділянка, де опинилися альпіністи, вважається важкодоступною, і туди можна потрапити лише за допомогою вертольота.

Джерело: Zaxid.Net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.