грузинські книги
Національної бібліотеки Грузії зникло 15 млн книг

Грузинські лейбористи вимагають підняти питання про відповідальність директора Національної бібліотеки, заявляючи про те, що за останні три роки зі сховищ зникли 15 млн книг.

Як передає «Грузія Online», генеральний секретар Лейбористської партії Грузії Йосип Шатберашвілі заявив журналістам, що за три роки роботи генерального директора Національної бібліотеки Грузії Бориса Гагу з 19 млн одиниць загального книжкового фонду залишилося лише 4 млн книг.

«У Грузії вже давно йде знищення бібліотек. Головний диктатор Саакашвілі призначив директором Національної бібліотеки колишнього тюремного наглядача Бориса Гагу. Ми звертаємося до ЮНЕСКО з проханням направити сюди спеціальну комісію, яка з’ясує, куди зникли з бібліотеки 15 млн книг », – заявив Шатберашвілі.

Присутні на прес-конференції колишні співробітники Національної бібліотеки заявили, що можуть довести причетність до зникнення книг нинішнього директора бібліотеки Бориса Гагу. За словами колишньої співробітниці бібліотеки Ірми Долідзе, вони звинувачують Гагу в розтраті, зловживанні службовим становищем, а також у придбанні антикварних предметів на гроші з бюджетної суми.

«Ми вимагаємо, щоб була здійснена перевірка того, скільки книг втрачено із загального фонду, і щоб відповідні структури провели слідство у справі. Ми – свідки, і у нас є докази», – заявила Ірма Долідзе.

Нагадаємо, днями за підозрою у великих розкраданнях раритетних книг затримані директор бібліотеки Національного архіву Зураб Есадашвілі і його спільник Роберт Мнацаканов. За даними МВС Грузії, вони викрадали зі сховища Національного архіву книги XVIII-XIX століть, які мають культурну та історичну цінність. За допомогою посередників унікальні видання реалізовувалися як у самій Грузії, так і за її межами.

За незаконне придбання великої кількості викрадених книг затриманий також директор АТ «Грузинський фільм» Арчіл Геловані. «Він систематично купував книги, викрадені зі сховища Національного архіву», – повідомили в грузинському МВС.

Варто додати, що недавно пропали рідкісні книги і з бібліотеки Тбіліського державного університету – правоохоронці, за підозрою в недбалості, затримали директора бібліотеки Тамару Немсіцверідзе. За підозрою в розкраданні книг затриманий і колишній комендант бібліотеки Тамаз Ніколеїшвілі. Скандал з розкраданням книг став можливою причиною відставки ректора університету Гіоргія Хубуа.

Джерело: Росбалт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.