Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк пророкує в Україні продовольчу кризу.

При цьому лідер політичної партії «Фронт Змін» закликає Кабінет міністрів не займатися популізмом, а негайно розробити конкретний план заходів щодо убезпечення країни від продовольчої кризи і стрибка цін на продукти харчування. Про це він заявив, коментуючи здорожчання ячменю на європейському ринку більш як удвічі впродовж останніх півтора місяця.

«Не треба рапортувати країні, що все буде добре, потрібен конкретний план заходів, аби країну захистити від продовольчої кризи, що розгортається у світі та Європі», – переконаний політик.

За його словами, слідом за зростанням цін на ячмінь у Європі вони зросли і в Україні. «Подорожчання ячменю призведе до зростання цін на молоко і м’ясо як у Європі, так і в Україні», – наголосив лідер «Фронту Змін».

Політик переконаний, що це головний виклик для України, з яким мала б боротися влада насамперед.

Арсеній Яценюк нагадав, що Партія регіонів на виборах обіцяла українцям покращення життя вже сьогодні. Натомість усе виходить з точністю до навпаки. «Президент і уряд знають про те, що більшість українських родин 60% своїх доходів витрачають на комунальні послуги і продукти харчування», – підкреслив він. Але це не заважає владі піднімати ціни на газ для населення, що призведе до збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги. Відтак, зазначив політик, ріст цін на газ і здорожчання продуктів – це подвійний зашморг на шиях простих українців.

За його словами, негативні тенденції на українському ринку продовольства вже проявляються. «За останній тиждень на Тернопільщині зросли ціни на гречку більш як на п’ятнадцять відсотків, у кількох регіонах подорожчали соціальні сорти хліба. Це перші тривожні дзвіночки, які можуть спровокувати ланцюгову реакцію», – переконаний політик.

Щоб її упередити, лідер «Фронту Змін» вимагає від влади адекватних кроків. «По-перше, необхідно розробити механізм компенсації цін на продукти для малозабезпечених», – наголосив він. По-друге, упевнений Арсеній Яценюк, слід діяти виключно ринковими методами, інакше можна спровокувати ще глибшу кризу.

Насамперед, наполягає Арсеній Яценюк, держава в особі Аграрного фонду має стати реальним конкурентом спекулянтам на зерновому ринку, які прагнуть нажитися на вітчизняних виробниках та простих громадянах і викупити зерно.

Лідер «Фронту Змін» переконаний у тому, що країні потрібен чіткий продовольчий, зокрема й зерновий баланс, який може скласти тільки уряд. «Це стратегічний документ, який нам дасть відповідь на те, скільки і чого ми можемо виробляти самі, скільки експортувати і скільки імпортувати», – наголосив він.

«Але, на жаль, схоже, що крім заборони експорту зернових, як це зроблено в Росії, і державного регулювання цін (що робили попередні уряди Януковича і Тимошенко) від нинішнього Кабінету міністрів більше очікувати нічого», – наголосив він. А останнє доручення президента генпрокуророві «розібратися» із зернотрейдерами, впевнений політик, нагадує методи сталінської боротьби зі «шкідниками народного господарства».

Арсеній Яценюк зазначив, що минулого тижня вже попереджав уряд про світову продовольчу кризу, яка наближається. «Тиждень тому ми стали свідками стрибка світових цін на пшеницю удвічі, тепер так само стрімко виросли ціни на ячмінь, а чинна влада не вживає жодних запобіжних заходів і заколисує українців голослівними обіцянками, що все буде добре», – сказав політик. Він порівняв це з позаторішніми запевненнями прем’єра Юлії Тимошенко про те, що світова фінансова криза омине Україну.

«Уряд має оперативно діяти, а не говорити. Інакше вже незабаром Партії регіонів та її союзникам по коаліції доведеться відповідати за зубожіння мільйонів українців», – підсумував лідер «Фронту Змін».

Упродовж останніх двох місяців світові ціни на пшеницю зросли більш як на 50%, а на ячмінь – більш ніж удвічі. Експерти пов’язують це зі зменшенням цьогорічного врожаю зернових. Воно викликане посухою в Україні, Росії та Казахстані. Як повідомляє Financial Times, чи не вперше в історії Європи ціни на фуражний ячмінь зрівнялися із цінами на пшеницю, що викличе стрімке здорожчання птиці й м’яса на континенті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.