Олександр Ярославський
Яросалвський губить УкрСиббанк

УкрСиббанк збільшує статутний капітал на 2,2 млрд. грн. Міноритарний акціонер банку Олександр Ярославський поки не ухвалив рішення про участь у додемісії.

У результаті стрес-тесту НБУ рекомендував УкрСиббанку збільшити статутний капітал на 59 млн. грн. Однак банк вирішил збільшити капітал на суттєво більшу суму: на 2,2 млрд. грн. У банку не розкривають конкретні цілі настільки великого вливання капіталу.

“Акціонери прийняли рішення про збільшення капіталу в рамках стратегічних планів розвитку банку”, – прокоментував Сергій Панов, в.о. голови правління, а також начальник юридичного департаменту УкрСиббанк BNP Paribas Group.

Причин для збільшення капіталу може бути кілька. Перша – банк припускає, що в майбутньому йому знадобляться кошти для формування резервів. Проте на сьогодні резерви банку вже сформовані на рівні 21,1% кредитного портфеля.

“Це істотно більший показник, ніж у ЗАТ” ОТП Банк ” (13,1%) і АКБ” Укрсоцбанк “(14,5%), у яких структура кредитних портфелів порівнянна з портфелем УкрСиббанку”, – говорить аналітик ІК “Ренесанс Капітал “Віталій Шушковський.

Безумовно, не факт, що процес формування резервів в УкрСиббанку повністю завершено.

“Банк ще буде формувати резерви, просто вже меншими темпами”, – вважає аналітик ІК БГ “Капітал” Віталій Ваврищук. За його прогнозом, у другому півріччі банк залишиться збитковим – і на покриття цих втрат теж знадобиться капітал.

Інша можлива причина – плани банку щодо відновлення кредитування. За словами Віталія Ваврищука, в кризу банк постарався зберегти розгалужену мережу відділень.

“До кризи УкрСиббанк активно займався кредитуванням населення і, ймовірно, буде фокусуватися на цьому сегменті і далі”, – говорить експерт. У першому півріччі кредитний портфель банку зменшився на 3,8 млрд. грн.. Причому скоротився як портфель фізосіб, так і юросіб. Але останнім часом УкрСиббанк відновлює кредитування, принаймні фізосіб: банки пропонує іпотечні кредити, на купівлю авто і споживчі позики.

За інформацією джерела “ЕІ”, міноритарний акціонер банку Олександр Ярославський поки не ухвалив рішення про участь у додемісії. Зараз Олександр Владиленович опосередковано володіє 18,58% акцій банку. Зменшення його частки (раніше йому належали 25%) відбулося в ході останніх додемісій, проведених материнської BNP Paribas. Зволікання з вирішенням, можливо, пов’язано з тим, що в Олександра Ярославського немає зайвих 400 млн. грн. (Такий обсяг коштів необхідний для його участі в додемісії відповідно до частки бізнесмена в статутному капіталі). Інша версія – конфлікт між акціонерами банку.

Причини можливого конфлікту (якщо він має місце) не відомі. У прес-службі компанії DCH (управляє активами Олександра Ярославського) відмовилися прокоментувати плани бізнесмена на участі в додемісії. Співробітниця DCH послалася на те, що в четвер Олександр Владиленович знаходився на матчі Ліги Європи УЄФА на Кіпрі, де в цей час грала команда “Металіст” (команда Ярославського).

Після збільшення капіталу на 2,2 млрд. грн. частка Ярославського зменшиться до 14% – якщо він не візьме участь у викупі акцій. Втім, йому можуть запропонувати привілейовані акції – вони дають право акціонеру розраховувати на гарантовані дивіденди, проте не дають право голосу (втім, не завжди, а в залежності від умов допемісії). Їх банк планує випустити на суму 751 млн. грн. Правда, дивіденди від “префів” можливі лише тоді, коли банк покаже прибуток. Чого у випадку з УкрСиббанком, за прогнозами аналітиків, не очікується аж до 2012 р.

За матеріалами Экономические Известия

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.