Ангела Меркель Віктор Янукович
Меркель поговорила з Президентом України

У Берліні відбулася офіційна церемонія зустрічі Президента України Віктора Януковича з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Після представлення членів делегацій обох країн військовий оркестр виконав Гімни двох країн, лідери держав оглянули стрій воїнів Почесної варти.

Канцлер Ангела Меркель розповіла, що сьогодні під час зустрічі з Януковичем вони обговорили ситуацію в Україні, демократичні процеси в Україні та економічні питання. Також вона зазначила, що вони обговорили зокрема питання і свободи преси.

У свою чергу Президент Янукович заявив, що між Україною і Німеччиною відкривається новий шлях.

“Сьогодні мене переконало, що Німеччина є стратегічним партнером для України, з яким ми можемо обговорювати багато напрямків”, – підкреслив Янукович.

Президент зазначив, що обговорювалося питання енергетики, розвиток газотранспортної системи України. Європа зацікавлена взяти участь в модернізації газотранспортної системи України. За словами  Януковича, він запропонував Меркель взяти участь у реконструкції. Меркель, у свою чергу сказала, що Німеччина готова інвестувати в Україну.

“Україна хоче і буде надійним партнером для Росії і для Євросоюзу”, – зазначив український Президент щодо ситуації надійності поставок газу до Євросоюзу.

Щодо стосунків України і Росії, то відповідаючи на запитання журналістів, Меркель зазначила, що Німеччина зацікавлена в добрих стосунках України і Росії, і Євросоюзу, а не Росії і України проти Євросоюзу.

Також Янукович торкнувся теми безвізового режиму, зазначивши, що це питання найближчого часу.

Крім того він запропонував до 25-річчя Чорнобильської катастрофи провести конференцію в Україні.

Янукович запропонував взяти участь всім донорам у конференції і підвести висновки, що було зроблено за цей час. Також він закликав в Україні підняти питання нерозповсюдження ядерних матеріалів у світі.

Президент Янукович сьогодні перебуває з одноденним офіційним візитом в Німеччині.

У складі української делегації до ФРН прибули віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр з питань палива та енергетики Юрій Бойко, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, Глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін.

За матеріалами tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.