Анатолій Гриценко
Гриценко не вірить в можливості влади

Задля зміни Конституції Янукович може піти на продовження терміну повноваження чинного складу парламенту до 2015 року. Про це в ефірі 5 каналу заявив голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Аналізуючи промову президента під час святкування Дня Незалежності, Гриценко зазначив, що Янукович був схожий на Леоніда Ілліча Брежнєва, який говорить правильні речі, але йому ніхто не вірить, повідомляє прес-служба Гриценка.

«Янукович говорить про свободу слова, а паралельно йде утиск на три канали. Було сказано про підтримку підприємництва, а паралельно обговорюється Податковий кодекс, який тисне на підприємництво. Було сказано про те, що Україну поважають у світі, а до думки України зараз ніхто не дослухається, на нас махнули рукою», – підкреслив Анатолій Гриценко.

Все це, за його словами, є нічим іншим, як видаванням бажаного за дійсне.

Крім того, голова Комітету з питань нацбезпеки та оборони піддав критиці заяву президента про намір їхати у регіони з метою пояснити курс своїх реформ.

«Подорожі по регіонах не дадуть результату, тому що реформи не почали, їх не знають як робити, – прокоментував Гриценко, – А те, що називають реформами, насправді таким не є».

Як приклад він навів так звану пенсійну реформу, що звелася до підвищення пенсійного віку для жінок.

«Це просто реакційна норма», – вважає Гриценко.

На його думку, першим логічним кроком у сфері реформування пенсійної системи мало стати скорочення розриву між мінімальними та максимальними пенсіями.

«Зараз максимальна пенсія для високих чиновників перевищує мінімальну в 75 разів, а має бути – максимум у 10. Але такий крок не пропонується».

Гриценко підкреслив – єдине знакове, що було сказано Януковичом під час виступу, стосувалося бажання внести зміни до Конституції у напрямку посилення президентської влади.

Відповідаючи на питання, чи зможе нова влада розширити коаліцію до 300 чоловік, Гриценко зазначив, що зробити це буде непросто.

«Я думаю, навіть та частина депутатів, що контролюється Рінатом Ахметовим, не буде у захваті від посилення повноважень президента взагалі, а Віктора Януковича – зокрема».

Тому, вважає Гриценко, владі доведеться шукати «якусь цукерку» для депутатів.

«Вже озвучувалися варіанти – продовження повноважень Верховної Ради до 2015 року. Я припускаю, що більшість депутатів проголосує за це рішення».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.