Вітамін D, сонце
Сонце - краще джерело вітаміну D

Вітамін D вважається найкориснішим для здоров’я з усіх інших. З його допомогою можна істотно знизити небезпеку розвитку раку, хвороб серця, діабету, астми, депресії і навіть зайвої ваги, пише 29-го серпня MedikForum.

Більшість з нас знає про те, що вітамін D необхідний для здоров’я кісток. Але тільки цим його гідності не вичерпуються! Так, він допомагає тілу заповнювати запаси кальцію, необхідного для міцності кісткової системи, а брак вітаміну може призвести до остеопорозу і деформації кісток. Але от кілька фактів того, чим ще корисний вітамін D для нашого здоров’я.

Низький рівень вітаміну в крові може привести до хвороб серця, він також істотно підвищує ризик депресії, як з’ясували вчені. В ході одного дослідження вдалося встановити, що приймали вітамін D люди на 7% рідше вмирали, ніж ті, хто не одержував щоденні добавки, що містять це джерело здоров’я. У дітей вітамін D знижував гостроту прояви нападів астми.

Вітамін D можна отримувати і без будь-яких добавок, достатньо 15-30 хвилин постояти під відкритим сонцем, і організм сам візьме потрібну кількість. Але на жаль, це загрожує підвищеним ризиком утворення раку шкіри, тому експерти не рекомендують поповнювати рівень вітаміну D таким чином. Набагато безпечніше використовувати спеціальні добавки, а також напої та продукти харчування.

Якщо ваша дієта бідна молоком або продуктами, що містять велику кількість вітаміну D (лосось, яйця), якщо ви страждаєте від проблем з травленням і зайвої ваги, то рівень вітаміну потрібно заповнювати особливо суворо. Тим більше, що його недостача часто не супроводжується ніякими симптомами.

А високий кров’яний тиск в комбінації з нестачею вітаміну D може закінчитися і зовсім сумно. Крім того, дефіцит вітаміну пов’язаний з більш поганими прогнозами протікання раку грудей – у пацієнток, які страждають від дефіциту на 94% вище ризик поширення раку і на 73% вище ризик смерті від хвороби в найближчі 10 років.

Тому не приймайте вітамін D у довільній вам формі та будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.