Верховна рада України
Верховна рада України

Верховна Рада (ВР) України прийняла проект Постанови про соціальний захист населення у зв’язку з формуванням тарифів на газ і житлово-комунальні послуги, який був внесений народним депутатом Олександром Єфремовим. За дане рішення проголосували 244 народних депутати.

Постановою передбачається зменшення розміру обов’язкової оплати за житлово-комунальні послуги, включаючи оплату за газ, з 15% до 10% середньомісячного сукупного доходу для сімей, які складаються з пенсіонерів, інвалідів і дітей до 18 років, а також з 20% до 15% для інших сімей, у складі яких є працездатні громадяни.

Також передбачається впровадження спрощеної системи призначення житлових субсидій, включаючи оплату за газ, яка передбачає звільнення громадян від збору довідок, зокрема про склад сім’ї, вартість комунальних послуг для призначення субсидій.

Окрім цього, відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” передбачається підвищення з 1 жовтня і з 1 грудня 2010 року розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, посадового окладу першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки для визначення окладів працівникам бюджетної сфери і здійснення в затверджені терміни виплати підвищених пенсій, заробітної плати працівникам бюджетної сфери і всіх видів державної допомоги.

В той же час ВР відправила на повторне читання законопроект про внесення змін до Закону України “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України” (щодо механізму повернення заощаджень). Цим законопроектом передбачалася відмова від індексації знецінених заощаджень у фінансових установах колишнього СРСР.

Голова ВР Володимир Литвин оголосив закритим сьогоднішнє позачергове засідання парламенту. Згідно з Конституцією України, чергова сесія ВР відкриється у вівторок, 7 вересня.

Відзначимо, що 8 липня ц.р. парламент 245 голосами народних депутатів прийняв нову редакцію Бюджетного кодексу, виключивши з документа пропозиції, що надають Кабінету міністрів право вносити зміни до закону про підвищення соцстандартів.

На думку голови парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталі Королевської, підвищення соцстандартів привело до збільшення заборгованості з заробітної плати. “Перед виборами Партія регіонів наполягала на підвищенні зарплат. Проте виправдалися найгірші очікування: незначне підвищення соцстандартів вивело з ладу бюджетний механізм соціальних виплат. Подальше підвищення соцстандартів ще більше збільшить об’єми заборгованостей з виплати в найближчі 1,5-2 місяці, створивши лавиноподібний ефект”, – підкреслила вона.

Нагадаємо, ВР 20 жовтня 2009 р. прийняла в цілому закон №4762 “Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати”, внесений на розгляд парламенту депутатом від Блоку Литвина Олегом Зарубинським. Законом пропонувалося встановити прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць в розмірі з 1 листопада 2009 р. – 701 грн, з 1 січня 2010 р. – 825 грн, з 1 квітня – 839 грн, з 1 липня – 843 грн, з 1 жовтня – 861 грн, з 1 грудня – 875 грн. Документ також передбачав встановлення такого розміру мінімальної заробітної плати: з 1 листопада 2009 р. – 744 грн, з 1 січня 2010 р. – 869 грн, з 1 квітня – 884 грн, з 1 липня – 888 грн, з 1 жовтня – 907 грн, з 1 грудня – 922 грн. 30 жовтня 2009 р. екс-президент України Віктор Ющенко підписав закон. 11 листопада  2009 р. Кабмін звернувся до Конституційного суду щодо визнання неконституційним закону про підвищення соцстандартів.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.