вмс_данії
ВМС Данії відбили напад сомалійських піратів

Напад піратів біля берегів Сомалі відбили ВМС Данії. Сигнал лиха з судна під панамським прапором прийняв в Аденській затоці корабель Esbern Snare. З нього на допомогу потерпілим морякам був відправлений черговий вертоліт.

При наближенні данського вертольота, як з посиланням на Бі-бі-сі повідомляє “Інтерфакс”, пірати припинили стрілянину по торговому судну і почали тікати. Датські пілоти попереджувальними пострілами змусили піратів зупинитися. Сомалійців доставили на борт датського корабля, але пізніше відпустили.

Статистика показує, що сомалійські пірати стають більш активними. Якщо, за різними даними, в 2008 році пірати здійснили близько 94 нападів на морські судна у водах Індійського океану і Аденської затоки, то в 2009 році нападів було вже 217, були захоплені 47 плавзасобів і 867 моряків. На даний момент в полоні у бандитів знаходиться близько 20 суден і понад 400 моряків.

У небезпечних водах Євросоюз з грудня 2008 року проводить довгострокову військово-морську операцію “Аталанта”. Нещодавно її продовжили ще на два роки. Міністерство оборони РФ також має в своєму розпорядженні в цьому районі сили для захисту мирного судноплавства. В даний час це завдання покладено на загін бойових кораблів ВМФ Росії на чолі з великим протичовновим кораблем “Адмірал Левченко”. У загін входить і відзначився буксир “СБ-36”.

До “Адмірала Левченко” оборону від піратів успішно тримав загін кораблів Тихоокеанського флоту на чолі з БПК “Маршал Шапошников”. Завдяки діям його екіпажу в травні цього року був звільнений захоплений піратами російський танкер “Московський університет”. Наприкінці червня загін повернувся до Владивостока.

за матеріалами: Вести.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.