комар, лихоманка, переносник, комаха
Лихоманка Західного Нілу вбила у Росії 4 людини

На території Волгоградської області у Росії зареєстровано 73 випадки захворювання лихоманкою Західного Нілу. Чотири людини вже померли.

Як повідомили “Інтерфаксу” у прес-службі регіонального управління Росспоживнагляду, найбільша кількість захворілих – 65 випадків – виявлено у Волгограді, ще 8 зафіксовано у низці районів області.

Захворювання лихоманкою Західного Нілу виявлено у всіх вікових категоріях, проте більшість постраждалих – особи старші 60 років. Близько 80% інфікованих пов’язують появу хвороби з відпочинком на природі. Тим часом, ареал природного вогнища лихоманки розширюється, активно відновлюється чисельність і зараженість переносників.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що перший цього року випадок лихоманки Західного Нілу був відзначений у Волгоградській області в середині липня, що на місяць раніше, ніж рік тому. Фахівці пов’язують даний факт з усталеною спекою. Основними переносниками захворювання є комарі пологів culex і anopheles, які плодяться на озерах, ставках, малих річках, заплавах, у заболочених місцях, затоплених підвальних приміщеннях.

Щоб уникнути розповсюдження цього небезпечного захворювання санітарні служби проводять дезінсекцію водоймищ і місць скупчення комарів.

У зону високого ризику включені міста Волгоград, Волзький і п’ять сільських районів з населенням близько 1,5 мільйона чоловік. У зону середнього ризику зараження включено 14 районів області, на території яких проживають близько 0,5 мільйона чоловік.

Вперше лихоманка Західного Нілу у Волгоградській області була зареєстрована в 1999 році. Тоді захворіло більше 300 чоловік, 30 з яких померли.

Лихоманка Західного Нілу характеризується літньо-осінньою сезонністю. В процес циркуляції вірусу в природі втягнені комарі, кліщі, птахи, гризуни, дикі тварини і ВРХ. Сільське населення, працівники тваринницьких ферм і лісового господарства можуть заражатися від спонтанно інфікованих кліщів, знятих з худоби, роздавлюванні їх і потраплянні вмісту кліща на ушкоджену шкіру, при догляді за хворими тваринами. Вірус Західного Нілу може бути етіологічним фактором різноманітних гарячкових станів (ГРЗ, бронхопневмонія, бронхіт), серцево-судинної системи (міокардит, ревмокардит, гострий ревматизм), центральної нервової системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.