вибори, бюлетень
Місцеві вибори коштуватимуть 1,3 млрд грн

Центральна виборча комісія (ЦВК) прийняла рішення про внесення на розгляд Кабінету міністрів України подання щодо обсягів фінансування видатків на реалізацію першочергових заходів, необхідних для реалізації Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” .

Як повідомляє Відділ взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК в п’ятницю, перелік першочергових заходів, необхідних для реалізації закону України про місцеві вибори, був затверджений на засіданні 20 серпня під керівництвом заступника голови Комісії Жанни Усенко-Чорної.

Зокрема, за бюджетною програмою “Субвенція з Державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” обсяг необхідних витрат складає 1 млрд 321 млн 305 тис грн. Оскільки законом України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” на проведення місцевих виборів вже передбачено 1 млрд 040 млн 500 тис грн. і для проведення позачергових місцевих виборів протягом 2010 року вже здійснені витрати в сумі 8 млн. 497,7 тис грн., то для проведення чергових місцевих виборів 31 жовтня 2010 року необхідно передбачити додатково 289 млн 302,7 тис грн.

Крім того, на засіданні в п’ятницю ЦВК встановила форми списків виборців на виборчих дільницях та інших виборчих документів для підготовки та проведення голосування, а також форми посвідчень суб’єктів та інших учасників виборчого процесу.

Було також розглянуто питання про зміну адрес виборців. Після обговорення ЦВК доручила відповідним органам внести зміни до персональних даних 8 тис громадян у Державному реєстрі виборців щодо їхніх виборчих адрес. Контролювати виконання цих рішень Служба розпорядника Державного реєстру виборців. За станом на 20 серпня 2010 ЦВК спільно зі Службою розпорядника Державного реєстру виборців опрацювала понад 49 тис звернень керівників регіональних відділів ведення Реєстру, за результатами чого до Держреєстру виборців буде внесено зміни до персональних даних понад 804 тис виборців. Крім того, у зв’язку з виявленням випадків кратного включення одного й того ж виборця до Держреєстру виборців, ЦВК доручила 608 органам ведення Держреєстру знищити 11791 зайву запис.

Як повідомлялося, 1 липня Верховна Рада призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю, 31 жовтня 2010 року. Виборчий процес на чергових виборах починається за 50 днів до дня виборів, тобто 11 вересня. Про початок виборчого процесу оголошує Центральна виборча комісія на своєму засіданні не пізніше, ніж за 5 днів до його початку.

Джерело Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.