Сонце
Сонце до 2013 року готує "сюрприз"

Вчені пророкують найсильнішу магнітну бурю.

Не дарма астрономи ще в минулому році стали хвилюватися з приводу підозрілої пасивності Сонця.

– Світило навіть у серпні 2009 року було, як неживе, і це дуже нас турбувало, – говорив тоді астрофізик Саку Цунети з японської Національної астрономічної обсерваторії, який відповідає за роботу японського супутника для вивчення Сонця «Хіноде».

За його словами, зміна кількості плям і спалахів на Сонці відбувається з періодом близько 11 років, і вже майже рік тому світило повинно було знаходитися поблизу максимуму сонячної активності.

– На початку цього року на Сонці навіть з’явилася пляма, полярність магнітного поля в якій вказує на його приналежність новому, 24-му циклу сонячної активності, – пояснював Цунети. – Правда, через деякий час її змінила пляма попереднього циклу. Це також свідчило про те, що новий цикл ніяк не може розпочатися.

Ілюстрація Сонце
На графіку показано, як сонячні спалахи можуть поставити під загрозу людські життя, виводячи з ладу супутники і електромережі. Фото: dailymail

І на думку астрономів з Університету американського штату Монтана, нинішній мінімум підозріло затягнувся. У сонячній активності вже траплялися затяжні паузи – наприклад, так званий мінімум Маундера, що тривав з другої половини XVII до початку XVIII століття. Протягом цього часу на Сонці практично не з’являлися плями.

Таким чином, ще півроку тому майже всі фахівці пророкували настання наступного максимуму в 2011-2012 роках. І ось надійшли нові дані, що трохи відсувають дату апокаліпсису.

За прогнозами фахівців NASA, Сонце прокинеться після багаторічної сплячки у 2013 році. І «ідеальна магнітна буря» призведе до техногенної катастрофи на Землі. Такі висновки містяться в доповіді Річарда Фішера, голови відділу NASA, що займається спостереженням за Cолнцем, повідомляє dailymail. За словами вченого, вже зараз температура на сонячній поверхні стрімко зростає.

– Магнітні бурі приведуть до збою комунікаційних і комп’ютерних систем, виведуть з ладу мобільний і супутниковий зв’язок, викличуть збої в роботі аеропортів, – пообіцяв Фішер. – Через сонячну активність може навіть «лягти» банківська система.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.