Дно моря
На дні моря знайдено істот, які не потребують кисню

Італійськими вченими на дні Середземного моря  виявлені біологічні істоти, які для підтримки життя не потребують кисню. Вони належать до групи морських безхребетних, що називаються лоріцеферами. Ці живі організми не використовують кисень при диханні, як усі інші живі істоти, а отримують енергію за допомогою водню.

Всі інші наявні на землі живі організми в процесі газообміну споживають кисень (тварини) або з’єднання кисню і вуглецю – вуглекислий газ (рослини). Британський науковий тижневик New Scientist вже назвав цю знахідку сенсаційною. Вона підтверджує висновки сучасної науки про те, що в далекій давнині Земля була заселена живими організмами, які обходилися без кисню.

В результаті мутації особливої клітини – ціанобактерії – у живій природі 2,3 мільярда років тому сталася справжня революція. Цей вид організмів першим почав використовувати кисень в процесі газообміну, отримуючи в 10 разів більше енергії в порівнянні з організмами, що не поглинають кисень.

Відкриття італійських вчених може  пролити світло на питання про те, чи є і яке саме життя на інших планетах Сонячної системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.