Мозок
Те, чого не було

Учені стверджують, що кожна п’ята людина згадує випадки зі свого життя, яких ніколи не було. Більшість фіктивних спогадів стосуються періоду життя людини з 4 до 8 років.

Спогади про щасливе дитинство або хвилюючий курортний роман можуть підтримати людину в скрутну хвилину. Однак багато подій, про які ми згадуємо з розчуленням і ніжністю, ніколи не відбувалися насправді, вважають учені.

Психологи виявили, що кожна п’ята людина згадує випадки зі свого життя, яких ніколи не було. Цей висновок зайвий раз підтверджує те, що людська пам’ять вельми “примхлива”: дві людини, згадуючи про одну й ту ж подію, можуть сперечатися до хрипоти, настільки їхні спогади будуть відрізнятися один від одного.

Унікальне дослідження було проведене вченими з Університету Халла. У дослідженні взяли участь 1600 студентів.

Журнал Psychological Science пише, що кожен п’ятий з них надав ученим матеріал для роздумів, “згадавши” те, чого ніколи не було.

Більшість фіктивних спогадів стосуються періоду життя людини з 4 до 8 років. Один з опитаних стверджував, що в дитинстві грав у хокей, проте його батьки заявили, що він ніколи не був хокеїстом. Другий говорив, що бачив у дитинстві живого динозавра.

У багатьох випадках люди як і раніше дорожать своїми спогадами, навіть після того, як рідні скажуть їм, що нічого подібного з ними ніколи не відбувалося.

На думку вчених, навіть фіктивні спогади є невід’ємною частиною автобіографічної пам’яті людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.