Мобільні телефони
Мобільні телефони призводять до дзвону у вухах

Використання мобільних телефонів протягом чотирьох років може провокувати дзвін у вухах, стверджують медики з Медичного університету Відня в Австрії, пише gzt.ru.

У дослідженні австрійських лікарів взяли участь сто пацієнтів з діагнозом «тіннітус» – відчуття дзвону або шуму у вухах, який викликаний не реальним звуком, а чисто медичними причинами, від закупорки вушного каналу сіркою до побічної дії деяких препаратів. Ознаки тіннітуса можна виявити у майже кожної п’ятої людини у віці від 55 до 65 років і в більшості випадків мова йде про неприємне, але не загрозливе захворювання.

Вчені знати про шкідливу дію мобільних телефонів і раніше, але достовірногої зв’язку між телефонними розмовами і дзенькотом у вухах тоді показано не було. Щоб з’ясувати, чи є такий зв’язок насправді, і було потрібно спеціальне дослідження, для якого набрали сто добровольців з підтвердженим лікарями тіннітусом.

Аналіз їх випадків, зіставлених з сотнею історій людей, у яких тіннітуса ніколи не було, дозволив з’ясувати, що телефонні розмови зі значною вірогідністю дійсно підвищують ризик появи дзвону у вухах. У тих, хто використовував мобільник вже більше чотирьох років поспіль, тіннітус виникав частіше.

За попередніми оцінками, розмова протягом десяти хвилин щодня підвищує ризик приблизно на 70%. Тобто якщо тіннітус зустрічається у 20% пацієнтів, що не дуже активно використовують апарат, то в любителів потеревенити по мобільному стикаються з ризиком 34% (20% + 20%, помножені на 70%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.