Кубик Рубік
Вчені розгадали Рубіка за 20 ходів

Зібрати кубика Рубіка з будь-якого початкового положення можна не більше ніж за 20 ходів. До такого висновку прийшла група вчених під керівництвом професора Морлі Девідсона з університету Кента в штаті Огайо.

З допомогою комп’ютерів корпорації Google дослідникам вдалося перебрати всі можливі комбінації головоломки, винайденої угорським архітектором Ерне Рубіком в 1974 році. У результаті з’ясувалося, що так зване число Бога – мінімально необхідна кількість ходів для складання кубика Рубіка з будь-якої початкової комбінації – дорівнює 20, повідомляє РІА «Новости».

За словами Девідсона, припущення, що «число Бога» дорівнює саме 20, було засновано лише на вірі вчених: нікому раніше не вдавалося перевірити всі конфігурації головоломки.

«Ми таємно сподівалися, що в ході тестів знайдемо комбінацію, для якої потрібен 21 хід», – сказав Девідсон.

Щоб вирішити це завдання, вчені розбили всі можливі вихідні положення приблизно на 2,2 мільярди груп з 20 мільярдами варіантів у кожній – саме стільки положень у класичного кубика Рубіка. Виявляючи однакові і симетричні положення, дослідники скоротили тестовий набір до 56 мільйонів груп.

Для експерименту вчені використовували комп’ютери компанії Google. За словами Девідсона, хорошому настільному ПК з чотирьох’ядерним процесором, мікроархітектурою Nehalem і тактовою частотою 2,8 гігагерца на це було б потрібно близько 35 років машинного часу.

Вчені опублікували результати своєї роботи в інтернеті і збираються підготувати статтю для наукового журналу. За їх словами, протестувати код зможе будь-який власник невеликого суперкомп’ютера. Самі ж дослідники збираються продовжити роботу і, зокрема, знайти «число Бога» для інших варіантів головоломки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.