база даних, компютер, хакер, взлом
База даних сертифікав пропала

Електронна база даних сертифікації «УкрСЕПРО» знищена, повідомив журналістам перший заступник генерального директора державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (УкрНДНЦ) Сергій Доротич.

За словами начальника юридичного відділу держпідприємства Богдана Лавренюка, в середу, 11 серпня, комісія, очолювана виконуючим обов’язки гендиректора УкрНДНЦ Володимиром Стулеєм у присутності голови Держспоживстандарту Олега Поволоцького (звільненого постановою уряду в той же день) розкрила серверну кімнату, в якій перебував головний сервер системи сертифікації «УкрСЕПРО», після чого з апаратурою працювали невідомі люди.

«Сторонні люди прийшли в 11 годин. У присутності О. Поволоцького заблокували поверх, усунули співробітників. Після цього невідомі відкрили двері серверної за допомогою болгарки, брухту, провели якісь операції з сервером, підключали до нього обладнання, відключали компоненти. До вечора приміщення було опечатано печаткою №3. Всіх співробітників відправили додому. На ранок те саме приміщення було опечатано печаткою №4. Що вночі робили з апаратурою – невідомо, але наступного дня сервер вже не функціонував», – відзначив начальник сектора забезпечення бланками суворої звітності «УкрСЕПРО», який був присутній при тих подіях.

При цьому він підкреслив, що і Володимир Стулей, який очолює комісію, і заступник гендиректора з правових питань «УкрСЕПРО» Юрій Радченко, який бере участь в розтині серверної, були призначені на свої посади керівництвом Держспоживстандарту напередодні подій.

«Нас не пускають в будівлю центру. Але вчора я розмовляв зі співробітником Служби безпеки України, який проводить розслідування. Він повідомив мені, що база даних УкрСЕПРО фізично знищено », – сказав перший заступник гендиректора «УкрНДНЦ» Сергій Доротич.

При цьому він уточнив, що в базі зберігалася інформація про всі сертифікати якості, виданих на всі види продукції протягом минулих років.

«Тепер неможливо перевірити, на підставі чого видавався той чи інший сертифікат, чи дійсний він. Це вже не кажучи про те, що інформація представляла собою комерційну таємницю», – підкреслив перший заступник гендиректора центру.

За словами Сергія Доротича, з 13 серпня Держспоживстандарт ввів новий порядок видачі сертифікатів відповідності якості, при якому документи видаються регіональними відділеннями без фіксації в електронній базі даних.

Отримати коментар Держспоживстандарту з цього питання поки не вдалося, оскільки на телефонні дзвінки не відповідали як у прес-службі, так і на «гарячій лінії» комітету.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України 11 серпня звільнив від обов’язків голови Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарту) Олега Поволоцького. Поволоцький очолював Держспоживстандарт з кінця березня поточного року.

«УкрНДНЦ» здійснює ведення реєстру української національної системи сертифікації УкрСЕПРО.

Джерело Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.