Швидка, Греція
У Греції спалах енцефаліту

16 випадків захворювання на енцефаліт, виявлені на півночі Греції, викликані вірусом Західного Нілу, що розноситься комарами. Про це повідомили сьогодні грецькі медики, посилаючись на результати мікробіологічних аналізів, оприлюднених лабораторією Салонікського університету.

За словами представника університету Анни Паппа, “встановлено лабораторним і клінічним шляхом, що причиною захворювання 16 греків енцефалітом (запаленням головного мозку) став вірус Західного Нілу“. Двоє з хворих – чоловік і жінка у віці старше 75 років – померли. У Салонікського лікарнях зараз знаходяться на лікуванні 13 хворих з енцефалітом, більшості з яких понад 70 років. Одна людина вже виписана.

Паппа підкреслила, що “даний вірус відомий науці багато років: він викликав епідемії в Іспанії, Італії, Франції та інших середземноморських країнах”. Вірус передається людині укусами комарів, що живуть у заболочених місцевостях і поблизу річок. “Немає причин для паніки, оскільки вірус викликає захворювання в легкій формі, і часто людина може навіть не помітити його, – сказала лікар. – Багато випадків протікають без симптомів, проте у літніх людей вірус часто викликає зараження центральної нервової системи, але і це вдається в переважній більшості випадків вилікувати”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.